Цензор.НЕТ

02.06.18 19:42

Названо нові імена журналістів, які потрапили у список "47-ми" у справі Бабченка

Генпрокурор Юрій Луценко 1 червня повідомив, що унаслідок спецоперації щодо запобігання вбивства російського журналіста Аркадія Бабченка слідство отримало список із 47 осіб, які могли стати жертвами терористів. За його словами, переважно це відомі українські та російські журналісти. Цим людям повідомлено про небезпеку, організовується їх захист.

Названо нові імена журналістів, які потрапили у список "47-ми" у справі Бабченка

Про це у своєму блозі на Цензор.НЕТ пише журналіст Ірина Ромалійська.

"З постів і коментарів Олексія Братущака, який переглядав відео з-під будівлі СБУ і спілкувався з колегами, знаємо, що на зустрічі були Тетяна Даниленко, Юрій Макаров, Осман Пашаєв, Сергій Іванов, Юлія Мостова, Айдер Муждабаєв, Віталій Портников. Євген Кисельов і Матвій Ганапольський в ефірі каналу "Прямий", на якому працюють, повідомляють: "Ця зустріч була пов'язана зі справою Бабченка і з питаннями безпеки журналістів, які працюють в Україні зараз". Сергій Іванов в інтерв'ю ТСН каже: "Нас попередили, що ми перебуваємо у групі ризику і потенційно можемо стати мішенями бойовиків, які працюють під керівництвом російських спецслужб. Запропонували надати охорону, але остаточного рішення з цього приводу я ще не ухвалив". А сьогодні вранці дізнаюся від Катерини Сергацкової, що її теж кликали на цю зустріч. Але прийти не змогла. І більше з нею ніхто не зв'язувався!!! Жодних повідомлень, жодної охорони", - зазначає Ромалійська.

Також стало відомо, що СБУ викликало і керівника Центру моніторингу та аналітики громадської організації "Детектор медіа" Отара Довженка.

Як повідомляє "Громадське радіо", на зустрічі в СБУ були і журналісти Павло Казарін, Сергій Гришин.

Нагадуємо, 29 травня повідомлялося про вбивство в Києві російського опозиційного журналіста Аркадія Бабченка.

30 травня стало відомо, що Бабченко живий. СБУ провела спецоперацію з метою затримання замовника замаху.

Глава СБУ Грицак заявив: "Спецслужби РФ заплатили за вбивство Бабченка $40 тисяч, організатора затримано". СБУ також опублікувало розмову між виконавцем і замовником вбивства Бабченка: "Сумочка у тебе готова? Тобі ж треба буде дати інструмент". Крім того, відомство оприлюднило кадри затримання замовника "вбивства" Бабченка: "Зараз усе розповімо".

31 травня суд заарештував на 60 діб Германа, підозрюваного в організації вбивства Бабченка.

Генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив, що інсценування вбивства Бабченка допомогло слідству отримати список із 47 потенційних жертв, на яких планувався замах.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики