Цензор.НЕТ

05.06.18 12:58

Якщо законопроект про Антикорупційний суд не буде ухвалено - це буде означати для України дефолт, - Сироїд. ВIДЕО

Неухвалення законопроекту про Антикорупційний суд буде означати відсутність міжнародної фінансової допомоги Україні, що може спричинити дефолт України.

Про це в кулуарах Верховної Ради заявила віце-спікер парламенту Оксана Сироїд, передає парламентський кореспондент Цензор.НЕТ.

"Поки тут (в Раді. - Ред.) триває голосування, насправді основна дискусія відбувається між президентом і представниками міжнародних організацій. Ситуація насправді є дуже критичною. Якщо не буде прийнятий закон про Антикорупційний суд, або якщо буде прийнятий закон, але не буде гарантій незалежності Антикорупційного суду, наші міжнародні партнери не нададуть уряду міжнародної фінансової допомоги. Це буде означати, що уряду бракуватиме близько 200 млрд грн. Це п'ята частина українського бюджету. Це означатиме для України дефолт. Тому позиція прем'єр-міністра (про відставку. - Ред.) за цих обставин зрозуміла і природна. Для нього ухвалення закону про Антикорупційний суд, з гарантіями незалежності для цього суду, є питанням фактично можливості для уряду вижити", - розповіла Сироїд.

"Діяльність парламенту може бути тоді, коли припинить діяльність коаліція. Я також знаю такі маніпуляції, які плануються, що в разі якщо не буде проголосовано закон про Антикорупційний суд, президент буде намагатися зіштовхнути всю відповідальність на парламент, сказати, що цей парламент, який не проголосував за Антикорупційний суд, не може функціонувати", - додала вона.

Нагадаємо, Рада почала розгляд поправок до законопроекту №7440 "Про Вищий антикорупційний суд" 23 травня. Ухвалення закону є однією з вимог МВФ для надання Україні чергового траншу.

Станом на 12:01 5 червня нардепи змогли розглянути 1358 поправок із 1927 поданих до законопроекту про Вищий антикорупційний суд.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики