Цензор.НЕТ

05.06.18 22:38

Грузія розірвала дипломатичні відносини з Сирією після визнання режимом Асада окупованих територій Абхазії і Південної Осетії

Першого червня дипломатичним представництвам Сирійської народної республіки в Організації Об'єднаних Націй і Арабській Республіці Єгипет офіційно передано ноту міністерства закордонних справ Грузії в зв'язку з розривом дипломатичних відносин між двома країнами.

Грузія розірвала дипломатичні відносини з Сирією після визнання режимом Асада окупованих територій Абхазії і Південної Осетії

Про це йдеться в заяві МЗС Грузії, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Грузія Онлайн.

У зовнішньополітичному відомстві заявляють, що сирійський режим прийняв незаконне рішення і внаслідок тиску з боку Російської Федерації встановив т.зв. дипломатичні відносини з російськими окупаційними режимами в Сухумі і Цхінвалі.

"29 травня 2018 року сирійський режим прийняв незаконне рішення і внаслідок тиску з боку Російської Федерації, з порушенням фундаментальних норм і принципів міжнародного права, встановив т.зв. дипломатичні відносини з російськими окупаційними режимами в Сухумі і Цхінвалі, що є прямою підтримкою російської військової агресії, етнічної чистки і окупації невід'ємних регіонів Грузії - Абхазії і Цхінвальського регіону", - йдеться в заяві.

"У зв'язку з цим, на підставі постанови уряду Грузії від 31 травня 2018 року, грузинська сторона припинила дію угоди "Про дипломатичні відносини між Республікою Грузія та Сирійською Арабською Республікою" від 18 травня 1993 року. Офіційна нота міністерства закордонних справ Грузії в зв'язку з розривом дипломатичних відносин між двома країнами першого червня 2018 року була передана представництвам Сирійської народної республіки в Організації Об'єднаних Націй і Арабській Республіці Єгипет. Постійне представництво Грузії при ООН повідомило генеральному секретарю Організації Об'єднаних Націй про розрив дипломатичних відносин між Грузією та Сирійською Арабською Республікою", - заявляють у міністерстві закордонних справ Грузії.

Нагадаємо, що Сирія разом із декількома іншими державами-паріями підтримала міжнародний злочин Кремля - ​​збройну агресію проти України і спробу анексії Автономної Республіки Крим та міста Севастополь. З огляду на відверто антиукраїнську позицію вищого політичного керівництва Сирії, Україна припинила політичні контакти і співпрацю з Дамаском.

Також Сирія офіційно визнала незалежність Абхазії і Південної Осетії. У свою чергу, Грузія почала процедури розриву дипломатичних відносин з Сирією.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики