Цензор.НЕТ

07.06.18 18:32

Міністерство ініціює перехід на прямі закупівлі озброєння в закордонних виробників, - Міноборони

Міністерство оборони планує самостійно закуповувати військову техніку в закордонних підприємств-виробників. Законопроект, який надає відомству таке право, уже розроблено.

Міністерство ініціює перехід на прямі закупівлі озброєння в закордонних виробників, - Міноборони

Про це повідомив під час брифінгу директор Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони Владислав Шостак, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Наразі активно обговорюється питання щодо набуття права Міністерством оборони на закупівлю військової техніки та озброєння за прямими договорами, тобто без участі підприємств-імпортерів. На сьогодні в Міноборони вже відпрацьовано відповідний законопроект. Він узгоджений центральними органами виконавчої влади та очікується для направлення у Верховну Раду для розгляду", - сказав чиновник.

За словами Шостака, у країнах-членах НАТО міністерства оборони самостійно здійснюють закупівлю великої кількості озброєнь. У відомстві вважають, що прямі контракти МОУ з іноземними підприємствами-виробниками "дадуть певний поштовх до закупівлі летальної зброї", з якою у відомства є проблеми.

Одними з перших етапів такого співробітництва можуть бути домовленості в рамках військово-технічного співробітництва між міністерствами, а також з використанням майданчиків агентства НАТО, зазначив чиновник.

Нагадуємо, секретар РНБО Олександр Турчинов 7 червня заявив, що відомство найближчим часом планує лібералізувати зовнішньоекономічну діяльність для вітчизняних компаній-виробників озброєння. Також РНБО збирається зняти обмеження щодо прямих контрактів для українських силових міністерств під час закупівлі зброї за кордоном.

Зараз державна компанія "Укрспецекспорт" має монопольне право здійснювати експорт та імпорт продукції, послуг військового і подвійного призначення. Компанія входить до складу державного концерну "Укроборонпром".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики