Цензор.НЕТ

09.06.18 09:04

Потрібно посилити тиск на Росію, - Єльченко передав генсеку ООН лист у справі Сущенка. ДОКУМЕНТ

Постійне представництво України при ООН передало генсеку Організації Антоніу Гутеррешу лист від МЗС України з рішучим протестом у зв'язку з вироком російського суду у справі українського журналіста Романа Сущенка, незаконно заарештованого в Москві.

Потрібно посилити тиск на Росію, - Єльченко передав генсеку ООН лист у справі Сущенка. ДОКУМЕНТ

Текст документа за підписом постійного представника України при ООН Володимира Єльченка Укрінформ отримав у своє розпорядження, передає Цензор.НЕТ.

"Буду вдячний за вашу допомогу в поширенні цього листа як документа Генеральної Асамблеї, відповідно до пункту "с" параграфа 72 порядку денного 72-ї сесії, а також документа Ради безпеки", - наголошується у зверненні постійного представника України при ООН.

До листа додається текст офіційного коментаря МЗС України щодо вироку, винесеного Московським міським судом Роману Сущенку.

"Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв'язку з неправомірним рішенням Московського міського суду від 4.06.2018 року про засудження українського журналіста Романа Сущенка до 12 років позбавлення волі за відверто сфабрикованими звинуваченнями в "шпигунстві", - підкреслюється в коментарі.

Як зазначили в МЗС, російський суд проігнорував доведені стороною захисту факти провокації, вчиненої проти Сущенка, а також грубої фальсифікації справи. Це є черговим свідченням "відсутності правосуддя в Російській Федерації", наголошується в заяві.

"Цинічне нехтування Росією основними правами людини свідчить про необхідність посилення міжнародного тиску на Москву з метою припинення агресії, репресій і утисків українських громадян", - підкреслили в МЗС України.

У зв'язку з цим офіційний Київ виступив із вимогою до РФ негайно скасувати незаконне рішення у справі Сущенка, звільнити його з-під варти і забезпечити безперешкодне повернення в Україну.

"Закликаємо світову спільноту, міжнародні правозахисні інститути вжити всіх можливих правових та політичних заходів із метою звільнення і повернення в Україну Романа Сущенка та інших громадян України, які стали заручниками кремлівського режиму в умовах агресії проти нашої держави, що триває", - наголошується в заяві МЗС України.

Потрібно посилити тиск на Росію, - Єльченко передав генсеку ООН лист у справі Сущенка 01
Потрібно посилити тиск на Росію, - Єльченко передав генсеку ООН лист у справі Сущенка 02

Нагадаємо, ФСБ РФ 30 вересня 2016 року в Москві затримала кореспондента українського агентства "Укрінформ" у Франції Романа Сущенка, який приїхав до Росії у приватних справах. Його назвали "співробітником української розвідки", який нібито "цілеспрямовано збирав відомості про діяльність збройних сил і військ національної гвардії Російської Федерації, що становлять державну таємницю". Сущенко свою провину не визнав у повному обсязі.

Московський міський суд 4 червня виніс вирок незаконно утримуваному в російському СІЗО українському журналістові інформагентства "Укрінформ" Роману Сущенку - 12 років колонії суворого режиму.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики