Цензор.НЕТ

09.06.18 15:53

Україна може отримати п'ятий транш МВФ до осені, - Смолій

Національний банк України розраховує, що Міжнародний валютний фонд виділить Україні п'ятий транш за кредитною програмою Extended Fund Facility до осені цього року.

Україна може отримати п'ятий транш МВФ до осені, - Смолій

Про це сказав глава НБУ Яків Смолій в інтерв'ю ZN.ua, інформує Цензор.НЕТ.

"Четвертий перегляд програми і отримання п'ятого траншу МВФ ми очікуємо до осені. Україна брала на себе певні зобов'язання. Понад рік ми чекаємо перегляду з низки причин. Перша - формування ціни на газ за принципом імпортного паритету. Під це зобов'язання фінансування вже надійшло. Але ми його досі не виконали. Причини зрозумілі: піднімати тарифи на газ перед виборами ніхто не погоджується. Навесні у Вашингтоні голова НАК "Нафтогаз" Андрій Коболєв представляв МВФ іншу концепцію газового ринку, пояснюючи їм, що підняття тарифів не вирішить проблеми закритості ринку газу. НАК "Нафтогаз України" запропонувала МВФ варіант, за яким за ринковою ціною газ відпускатиметься споживачам, населенню і промисловості, але уряд компенсуватиме витрати тим громадянам, які не можуть заплатити повну вартість. Крім того, вони запропонували зменшити норму споживання газу, що дозволить частину коштів заощаджувати і з цих грошей виплачувати компенсації малозабезпеченим. Така модель не одразу була схвально сприйнята МВФ, але зрештою її визнали прийнятною для продовження переговорів. Друга причина - Антикорупційний суд. Цього тижня Верховна Рада нарешті схвалила законопроект, і ми сподіваємося, що це дасть зелене світло для подальших переговорів із МВФ", - сказав Смолій.

Глава НБУ заявив, що для проходження всіх процедур від направлення місії МВФ до засідання ради директорів Фонду необхідно близько двох місяців. Тому отримання п'ятого траншу можливе до осені цього року.

"Давайте рахувати разом. Після узгодження всіх питань і ухвалення рішення зазвичай приблизно через тиждень-два в Київ прибуває місія МВФ. Вона тут працює близько двох тижнів, після чого їде у Вашингтон і готує документи на засідання ради директорів. Це ще близько двох тижнів. Після ухвалення рішення радою директорів потрібно ще кілька тижнів для його оформлення і переказу коштів. Отже, суто для проходження всіх процедур потрібно близько двох місяців. Тобто так, до осені це можливо", - зазначив Смолій.

"Дивіться, у нас є чинна програма, вона закінчується в першому кварталі 2019-го. Наскільки я розумію, в період виборів МВФ жодних програм не підписуватиме, тобто наступного року підписання навряд чи відбудеться. І суто технічно нова програма можлива лише у 2020 році, а ось чи буде вона, це окреме питання", - прокоментував глава НБУ можливість підписання нового договору з МВФ.

Нагадаємо, чинна програма МВФ щодо кредитування економіки України з використанням механізму розширеного фінансування (EFF) почалася в березні 2015 року і триватиме до березня 2019 року. Загальний обсяг програми становить 17,5 млрд доларів, тоді як Україна наразі отримала лише 8,7 млрд доларів від усієї суми (перший транш на 5 млрд доларів - в березні 2015 року, другий - на 1,7 млрд доларів у серпні 2015 року, третій - на 1 млрд доларів у вересні 2016 року, четвертий - на 1 млрд доларів у квітні 2017 року).

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики