Цензор.НЕТ

13.06.18 18:03

У підписаному Порошенком законі про Антикорупційний суд сфальсифіковано статтю про порядок апеляції, - Єгор Соболєв

У нещодавно ухваленому законі про Антикорупційний суд виявилася небезпечна лазівка, яка може допомогти топ-корупціонерам уникнути відповідальності.

У підписаному Порошенком законі про Антикорупційний суд сфальсифіковано статтю про порядок апеляції, - Єгор Соболєв

Про це повідомив народний депутат Єгор Соболєв, інформує Цензор.НЕТ.

"В оприлюдненому за підписом Президента тексті йдеться про те, що всі справи Антикорупційного бюро й Антикорупційної прокуратури, які будуть передані до нинішніх судів до утворення Антикорупційного суду, будуть оскаржуваться в звичайних апеляційних судах, а не в апеляційній палаті Антикорупційного суду. Тобто такі пани, як Мартиненко, Насіров, Кулик та з високою вірогідністю Охєндовський з Аваковим матимуть можливість "порєшать" з нинішніми суддями", - написав нардеп, додавши, що "парламент за таке не голосував".

Соболєв зазначив, що вже обговорив цю проблему з директором НАБУ Артемом Ситником.

"Будемо шукати рішення. Сама по собі ця фальсифікація показує, наскільки топ-корупціонери бояться Антикорупційного суду", - наголосив він.

Нагадаємо, 7 червня Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд: "за" документ №7440 у другому читанні та в цілому проголосували 315 народних депутатів. 11 червня Порошенко його підписав.

Деякі положення цього законопроекту в другому читанні були змінені внаслідок консультацій із МВФ. Найбільш дискусійною була норма про вирішальну роль громадської ради міжнародних експертів при відборі суддів. Відповідно до закону, претенденти на посаду судді подаватимуть до ВККС документи для участі в конкурсі.

Для оцінки доброчесності кандидатів та допомоги в підготовці рішення щодо призначення суддів ВККС на шість років сформує громадську раду міжнародних експертів. Згідно з остаточними поправками, рада буде складатися з шести членів, а не семи, як це передбачала редакція законопроекту до другого читання. Членів громадської ради призначатиме ВККС на підставі пропозицій міжнародних організацій, з якими Україна співпрацює в сфері запобігання та протидії корупції, відповідно до міжнародних договорів.

У прикінцевих та перехідних положеннях ухваленого закону президенту пропонується внести в парламент законопроект про створення Вищого антикорупційного суду.

У підписаному Порошенком законі про Антикорупційний суд сфальсифіковано статтю про порядок апеляції, - Єгор Соболєв 01

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики