Цензор.НЕТ

14.06.18 15:12

"Марш рівності" в Києві охоронятимуть до 5 тисяч поліцейських. На будь-які спроби провокацій буде жорстка відповідь, - Крищенко

Стежити за дотриманням громадського порядку під час "Маршу рівності" будуть до 5 тисяч співробітників Нацполіції України.

"Марш рівності" в Києві охоронятимуть до 5 тисяч поліцейських. На будь-які спроби провокацій буде жорстка відповідь, - Крищенко

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ керівник столичної поліції Андрій Крищенко.

"Плануємо залучити до 5 тисяч співробітників, але чисельність, можливо, буде коригуватися в бік зменшення. Оскільки маршрут руху маршу не змінюється, то і система забезпечення порядку буде тією ж. В ніч з суботи на неділю перекривається рух", - сказав Крищенко.

Відповідаючи на запитання про те, що якщо протестувальники прийдуть раніше і спробують заблокувати маршу дорогу, Крищенко заявив: "Ми будемо забезпечувати всім сторонам можливість висловити свою позицію. Маршу дамо пройти, а його супротивникам - висловити своє ставлення. Водночас поліція наполягає на тому, що не допустить сутичок, провокацій і жодних  силових спроб протидії маршу. І ми офіційно звертаємося до всіх сторін із проханням не вдаватися до провокацій і діяти в рамках закону. Конституція для всіх однакова, і всі можуть висловити свою думку, провести марш і т.п. Поліція це право забезпечить. А ось на будь-які спроби провокацій і силової протидії буде жорстка відповідь".

"Якщо ж будуть якісь радикальні заклики до силової протидії, то поліція буде вживати заходів. Аж до того, щоб за публікаціями в інтернеті вносити такі випадки в ЄРДР і почати досудове розслідування", - пообіцяв Крищенко.

Крищенко також анонсував на п'ятницю прес-конференцію, на якій правоохоронці більш детально висвітлять нюанси охорони правопорядку в ході маршу.

За словами голови столичної поліції, із загальної озвученої ним кількості поліцейських значна частина буде забезпечувати для учасників Маршу рівності можливість спокійно роз'їхатися - на метро та інших видах транспорту. Буде посилено патрулювання і в інших районах міста, де можуть з'явитися учасники маршу.

"Після закінчення маршу поліція ще 2-3 години буде працювати в посиленому порядку. І йдеться не лише про район проведення маршу, а й про станції метро, ​​найбільші торгові центри тощо", - заявив Крищенко.

Детальніше читайте в матеріалі: Недільний Марш рівності в Києві: свято, тривога, поліція, політика

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики