Цензор.НЕТ

16.06.18 19:24

Обвинувачений за фактами масштабних кібератак вірусу "Petya" не з'явився в суд, розгляд відкладено до 27 червня

У Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області 11 червня надійшло кримінальне провадження за фактами масштабних кібератак вірусу "Petya" ("NotPetya").

Обвинувачений за фактами масштабних кібератак вірусу "Petya" не з'явився в суд, розгляд відкладено до 27 червня

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу суду, в зазначеному кримінальному провадженні обвинуваченим є громадянин Н. Його звинувачують у скоєнні кримінального злочину, передбаченого ч.1 ст. 361-1 КК України (створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут).

"Згідно обвинувального акта, зазначена особа є громадянином України, уродженцем Російської Федерації та мешкає у Нікополі. Підготовче судове засідання призначено на 15 червня 2018 року. На призначену дату обвинувачений не з'явився. На електронну адресу суду надійшла його заява про неможливість прибути на судове засідання, тому просить суд перенести слухання на іншу дату. У справі оголошено перерву до 12:30 27 червня 2018 року", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 27-29 червня 2017 року сервери багатьох державних установ і комерційних структур в Україні зазнали масштабної кібератаки. Вірус Petya (також відомий як Petya.A, Petya.D, Trojan.Ransom.Petya, PetrWrap, NotPetya, ExPetr, GoldenEye) - шкідлива програма, яка зашифровує всі файли на комп'ютері і вимагає викуп за їхню розшифровку.

Станом на 10 липня 2017 року Департамент кіберполіції Національної поліції України отримав близько 3 тис. повідомлень від фізичних та юридичних осіб про блокування роботи комп'ютерної техніки вірусом Petya.A.

СБУ заявила про причетність до кібератаки спецслужб РФ.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики