Цензор.НЕТ

17.06.18 17:07

За вбивством Гонгадзе стояла Росія, щоб "дестабілізувати ситуацію" і відірвати Україну від західних партнерів, - Ірина Геращенко

До викрадення і вбивства українського журналіста Георгія Гонгадзе восени 2000 року причетне керівництво Російської Федерації.

За вбивством Гонгадзе стояла Росія, щоб "дестабілізувати ситуацію" і відірвати Україну від західних партнерів, - Ірина Геращенко

Про це заявила перший заступник голови Верховної Ради, народний депутат від БПП Ірина Геращенко в ефірі щотижневої програми "Досьє" із Сергієм Руденком на телеканалі Еспрессо.TV, повідомляє Цензор.НЕТ.

"Моя позиція з 2000 року не змінилася на жодне слово, на жодну кому: за цим стояла Росія, яка писала в найвищі кабінети, вираховувала там певні чутливі моменти. Це було очевидно", - зазначила вона.

За словами Геращенко, трагедія з Гонгадзе була потрібна Кремлю для того, щоб  "дестабілізувати ситуацію" і відірвати від західних партнерів Україну, "яка тоді мала дуже серйозні шанси просунутися в напрямку НАТО і нашого західного вектора".

Нагадаємо, Гонгадзе убили восени 2000 року. 15 березня 2008 року Апеляційний суд Києва визнав винними у його вбивстві трьох колишніх співробітників Департаменту зовнішнього спостереження МВС України - Валерія Костенка, Миколу Протасова і Олександра Поповича. Їм було призначено покарання - позбавлення волі терміном від 12 до 13 років.

У січні 2013 року суд також засудив до довічного ув'язнення колишнього начальника Департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача за вбивство журналіста. При цьому сім'я Гонгадзе досі вважає, що справжні замовники вбивства залишаються на свободі. Пукач повністю визнав свою провину, проте підкреслив, що до злочину причетні колишній президент Леонід Кучма і глава його адміністрації Володимир Литвин.Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики