Цензор.НЕТ

18.06.18 17:41

Україна повинна скористатися ЧС із футболу в РФ для тиску на неї з метою звільнення політв'язнів, - Клімкін

Україна повинна скористатися проведенням Чемпіонату світу з футболу в Росії для політичного й медійного тиску з метою звільнення утримуваних в російських в'язницях і в окупованому Криму політв'язнів-українців, заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Україна повинна скористатися ЧС із футболу в РФ для тиску на неї з метою звільнення політв'язнів, - Клімкін

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Ми повинні скористатися цим чемпіонатом для подальшого політичного й медійного тиску. Багато хто називав тільки Олега Сенцова або Олександра Кольченка, але зараз все більше почали згадувати і інших політв'язнів. Я завжди, коли спілкуюся з політиками, парламентаріями, закликаю їх починати зустрічі з російською стороною з питань Криму і Донбасу, політв'язнів", - сказав П.Клімкін в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Міністр також розповів, що Україна вітає акції, які проводяться в багатьох країнах світу на підтримку українських політв'язнів і бойкотування Чемпіонату світу з футболу в Росії.

"Зараз ми працюємо над посиленням наших акцій, щоб фани, які їдуть на чемпіонат, бачили в аеропортах портрети політичних в'язнів і розуміли, у яку країну вони їдуть, що це не країна футболу, а за визначенням інша країна ... Спорт і політика повинні бути відокремлені один від одного, але ми будемо працювати і далі з фанами і з політиками для того, щоб Росія на цьому чемпіонаті залишилася ізольованою. Ми не можемо допустити, щоб на тлі того, що відбувається, Росія могла використовувати цей чемпіонат як свій піар, як свідчення і символ поваги до неї", - пояснив П. Клімкін.

Глава МЗС України також закликав співвітчизників оцінити всі можливі ризики й загрози їх особистій безпеці, перш ніж їхати в Росію на футбольні матчі.

"Провокації абсолютно можливі з боку російської поліції і російських спецслужб ... Якщо хтось туди їде і вважає, що футбол для нього важливіший, ніж власна безпека, я навіть вже не кажу про патріотизм - це його особистий вибір", - додав міністр.

При цьому П. Клімкін наголосив, що Україна буде захищати кожного свого громадянина.

"Футбол повинен бути футболом, а не політикою. Тому їхати в країну-агресор для того, щоб подивитися футбол, - це тотально неправильне рішення", - резюмував він.

Міністр закордонних справ також виступає за поширення українських санкцій на всіх фігурантів "списку Сенцова-Савченко" - осіб, причетних до сфабрикованих процесів проти українських політв'язнів і заручників, - а також працювати над тим, щоб на цих людей були поширені європейські та американські санкції.

"Зараз іноді друзі запитують, чи оптимальна ця назва, а я відповідаю, що назва неважлива, важливо, щоб всі винні потрапили до цього списку", - зазначив П. Клімкін.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики