Цензор.НЕТ

19.06.18 16:08

Суд відмовився продовжити капітану арештованого судна "Норд" Горбенку заборону на відвідування окупованого Криму

Херсонський міський суд відмовився продовжити заборону на виїзд у тимчасово окупований Крим капітану російського судна "Норд" Володимиру Горбенку.

Суд відмовився продовжити капітану арештованого судна "Норд" Горбенку заборону на відвідування окупованого Криму

Про це йдеться в постанові суду від 8 червня 2018 року, передає Цензор.НЕТ із посиланням на ЛігаБізнесІнформ.

Прокурор клопотав про продовження терміну дії обов'язків Горбенка на 60 днів: прибувати на першу вимогу до слідчого, прокурора, слідчого судді або суду, не відвідувати тимчасово окупований Крим.

Своє клопотання він мотивував тим, що стосовно Горбенка розслідується кримінальне провадження за ч. 1 ст. 249 КК (незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом), а сам підозрюваний може переховуватися від слідства, знищити або змінити докази.

Слідчий суддя Дмитро Гюнтер відхилив клопотання прокурора, вказавши на те, що відповідно до закону, він має подати клопотання про продовження запобіжного заходу, а не про продовження покладених на Горбенка зобов'язань.

"Досудове розслідування встановило, що громадянин України, капітан судна "Норд" Горбенко, який плавав під прапором Росії, 24 березня 2018 року вийшов з керченського порту в анексованому Криму в напрямку Азовського моря з метою промислового вилову риби", - наголошується в повідомленні.

Згідно з документом, на борту "Норду" перебували недійсні суднові документи, видані окупантами в Криму.

"Горбенко без передбаченого законом дозволу в центральному районі Азовського моря... незаконно виловив 5627 кілограмів риби (сирець, тюлька), для її подальшої реалізації", - йдеться в матеріалах суду.

Своїми діями капітан "Норду" завдав збитків на майже 97 тис. грн.

У постанові суду зазначається, що Горбенко, якому повідомили про підозру, постійно проживає в Криму, має документи, видані окупантами, підтримує зв'язки зі співробітниками прикордонної служби ФСБ РФ.

Нагадаємо, Прикордонна служба України 25 березня затримала в акваторії Азовського моря риболовецьке судно під прапором Росії. Під час перевірки з'ясувалося, що судно відвідувало Крим, порушуючи українське законодавство.

4 квітня капітана заарештованого судна Володимира Горбенка, який є громадянином України, доставили в Херсон для обрання йому запобіжного заходу. Йому інкримінують ч. 2 ст. 332-1 Кримінального кодексу України ("порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї").

7 квітня екіпаж "Норду" намагався прорватися в РФ. Суд розгляне спробу екіпажу заарештованого кримського судна "Норд" покинути материкову Україну.

Напередодні членів екіпажу судна "Норд" оштрафували за порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї.

Вранці 19 квітня двоє громадян України, членів команди сейнера "Норд", обманним шляхом виїхали з України в Білорусь, надавши на паспортному контролі документи громадян РФ, видані в генконсульстві РФ у Харкові. В українському прикордонному відомстві зазначили, що членам команди "Норд, які залишилися, "вкотре запропонували звернутися в органи Міграційної служби України для підтвердження громадянства України та виїзду в подальшому до місця постійного проживання на законних підставах.

У посольстві РФ в Україні 20 квітня підтвердили, що члени екіпажу сейнера "Норд" не затримані і продовжують перебувати на території України.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики