Цензор.НЕТ

19.06.18 21:02

Сенат США пропонує виділити Україні $200 млн в рамках оборонного бюджету на 2019 році

Сенат США затвердив оборонний бюджет на наступний рік загальним обсягом $716 млрд. Документ передбачає, серед іншого, виділення $200 мільйонів допомоги Україні.

Сенат США пропонує виділити Україні $200 млн в рамках оборонного бюджету на 2019 році

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Голос Америки.

Документ закликає вивчити питання про постійне розміщення бригади Армії США в Польщі і схвалює виділення Україні допомоги в сфері безпеки в розмірі 200 мільйонів доларів у зв'язку з російською агресією.

Щоб набрати силу закону, він повинен бути узгоджений з аналогічним законопроектом, прийнятим раніше Палатою представників. Потім компромісний варіант повинен бути знову ухвалений обома палатами і підписаний президентом Дональдом Трампом.

Схвалений Cенатом законопроект передбачає виділення 639 мільярдів доларів на базові оборонні витрати, включаючи закупівлю озброєнь, кораблів і літаків і виплати військовослужбовцям. Ще 69 мільярдів доларів призначені для фінансування поточних конфліктів.

Пакет допомоги Україні обсягом 200 мільйонів доларів включає постачання оборонної летальної зброї, не конкретизуючи його види.

Законопроект також вимагає від міністра оборони подати звіт про можливості і доцільності розміщення на постійній основі бригадної бойової групи Армії США в Польщі.

У законопроекті також міститься поправка про заборону продажу Туреччині винищувачів п'ятого покоління F-35. Обмеження пов'язані з купівлею Анкарою російських зенітно-ракетних комплексів С-400.

Законопроект передбачає виділення 300 мільйонів доларів на навчання та оснащення перевіреної сирійської опозиції для протидії "Ісламській державі", але перш ніж ці кошти можуть бути використані, президент повинен представити доповідь про стратегію США в Сирії, як того вимагає Закон про асигнування на національну оборону на 2018 фінансовий рік.

Документ наділяє вище військово-політичне керівництво повноваженнями доручити кібернетичним командуванню США вжити "доречні і пропорційні заходи" в кіберпросторі для зриву, захисту та стримування систематичних кібератак з боку Росії.

Сенатори також висловили думку, що США повинні зміцнювати відносини з Індією як з основним оборонним партнером.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики