Цензор.НЕТ

22.06.18 10:41

Особливістю відбору в Антикорупційний суд стане залучення Громадської ради міжнародних експертів, - член ВККС Заріцька

Конкурс до Вищого антикорупційного суду буде обов'язково публічним, щоб суспільство також могло оцінити кандидатів.

Особливістю відбору в Антикорупційний суд стане залучення Громадської ради міжнародних експертів, - член ВККС Заріцька

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ розповіла член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Анастасія Заріцька.

"Конкурс може бути оголошено у вересні. Поки це питання ще вирішується. Конкурс до антикорупційного суду буде обов’язково публічним, щоб суспільство також могло оцінити кандидатів. Учасники конкурсу мають скласти кваліфікаційне оцінювання, що включає іспит (тести та практичні завдання), психологічне тестування та співбесіди з психологом, а також співбесіду за результатами дослідження досьє з членами ВККС. Особливістю стане залучення до процесу Громадської ради міжнародних експертів. Комісія вже має надзвичайно важливий досвід проведення конкурсу до Верховного Суду. Комісія має тестову базу, яку потрібно доопрацювати і вдосконалити з урахуванням специфіки цього суду. Є також частина практичних завдань. Комісія знає, яким чином організувати процес кваліфікаційного оцінювання, тому готові до цього процесу", - зазначила Заріцька.

На питання щодо термінів проведення конкурсу вона відповіла так: "Відповідно до закону, Вищий антикорупційний суд має бути сформований протягом року з дня набрання ним чинності, тобто до літа 2019 року. Можна робити прогнози щодо його швидкого проведення, а можна проаналізувати тривалість конкурсу до Верховного Суду, щоб зрозуміти складність процедур. Минулий конкурс тривав 9 місяців за умови, що комісія проводила тільки його. Зараз одночасно ми здійснюємо добір суддів, кваліфікаційне оцінювання всього суддівського корпусу, конкурс до Вищого суду з питань інтелектуальної власності, на черзі другий конкурс до Верховного Суду і конкурс до Вищого антикорупційного суду. Про це треба пам’ятати, перед тим як робити прогнози щодо тривалості останнього конкурсу. Процес проведення конкурсу для майбутніх суддів цього суду може затриматися через формування Громадської ради міжнародних експертів. Багато залежатиме від тривалості спеціальної перевірки кандидатів, яку проводять близько 20 державних органів".

Заріцька підкреслила, що конкурс на посади антикорупційних суддів буде проводити ВККСУ, однак перевірку кандидатів на відповідність критеріям доброчесності та професійної етики буде проводити не Громадська рада доброчесності, а спеціально створена Громадська рада міжнародних експертів.

"Це допоміжний орган, який утворюється строком на шість років Вищою кваліфікаційною комісією суддів України для сприяння їй у підготовці рішень з питань призначення на посади суддів Вищого антикорупційного суду. Громадська рада міжнародних експертів виконуватиме свої повноваження у складі шести членів, які призначаються виключно на підставі пропозицій міжнародних організацій, з якими Україна співпрацює у сфері запобігання та протидії корупції відповідно до міжнародних договорів", - пояснила вона.

Повний текст інтерв'ю з членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Анастасією Зариіцькою читайте ТУТ.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики