Цензор.НЕТ

22.06.18 13:26

Із $50 млрд зовнішнього боргу України цього року треба віддати $5 млрд, - Гройсман

Уряду України з 2005 по 2013 рік позичили 50 мільярдів доларів, з яких цього року треба віддати 5 млрд.

Із $50 млрд зовнішнього боргу України цього року треба віддати $5 млрд, - Гройсман

Як передає Цензор.НЕТ, про це Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман сказав під час Години запитань до уряду у Верховній Раді.

"Я не кажу "попередники" – не "попередники". Я кажу факт, що за тих урядів з 2005-го по 2013 рік включно позичили майже 50 млрд дол. Ось і все. 50 млрд доларів вони одягли нам на плечі і вся українська нація тягне ці борги. Для того, щоб їх реструктуризувати і погашати, ми маємо брати їх дешевше. І тут немає іншого виходу", сказав Гройсман.

За його словами, з цих 50 мільярдів цього року треба віддати 5 млрд дол., а в наступні роки - 35 млрд дол.

"Нам потрібно запозичувати ресурси, перекредитуватися. Моя мета - розрахуватися з усіма боргами", - сказав Прем'єр.

Водночас він запевнив, що у своїй роботі керується виключно інтересами держави та її громадян, і цей принцип закладається як у питаннях подальших реформ, так і в питаннях співпраці з партнерами, зокрема міжнародними фінансовими організаціями.

Прем'єр-міністр підкреслив, що сьогодні на порядку денному співпраці з партнерами є кілька питань, серед яких питання встановлення справедливої ​​ціни на газ в Україні. За його словами, простого рішення з цього питання немає, і є дві площини, на які треба звертати увагу. Йдеться про соціальні можливості населення та розвиток власного видобутку, що дозволить перетворитися з країни-імпортера палива на країну-експортера.

"І ціни на газ зможемо встановлювати самі, коли перетворимося з імпортера на експортера. Ми йдемо до того, щоб стати експортером, а значить, знизити на 20-30% ціни на газ", - сказав Гройсман.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики