Цензор.НЕТ

22.06.18 16:24

Процедуру залучення Громадської ради міжнародних експертів до відбору в Антикорупційний суд не прописано детально, - ВККСУ

Процедура залучення Громадської ради міжнародних експертів до відбору суддів до Вищого антикорупційного суду України не прописана детально.

Процедуру залучення Громадської ради міжнародних експертів до відбору в Антикорупційний суд не прописано детально, - ВККСУ

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це в четвер, 21 червня, сказав журналістам глава Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Серей Козьяков.

"Це партнери, які  допомагатимуть в оцінюванні кандидатів за певними критеріями. Процедура в законі прописана недостатньо. Можливо, це й на краще, бо у нас є повноваження виписати процедуру, з урахуванням нашого досвіду в конкурсі на посади суддів Верховного суду. Зокрема, ми будемо раді радитися з тими, кого нам порекомендують міжнародні організації, які також повинні звідкись з'явитися. Тобто, там є проблеми ще до того, як вони почнуть з нами співпрацювати. Хто запросить організації? Ми, вища кваліфікаційна комісія суддів України, або Міністерство закордонних справ? Далі: за якою процедурою будуть визначені кандидати?" - зазначив він.

Зі свого боку заступник глави ВККСУ Станіслав Щотка сказав, що конкурс в Антикорупційний суд буде двокомпонентним.

"Якщо читати закон про Антикорупційний суд, то структура його двокомпонентна: Апеляційна палата і судді Вищого антикорупційного суду рівня першої інстанції. Закон виписаний так, що рейтинги необхідно будувати окремо, а, отже, процедура буде подібна до тієї, яка існувала на конкурсі в Верховний суд . Тобто, потрібно буде оголошувати конкурс на заміщення суддів апеляційної палати і конкурс на заміщення посад суддів Вищого антикорупційного суду", - сказав він.

Також у ВККСУ зазначають, що організаційно-технічне забезпечення конкурсу в Антикорупційний суд  здійснюватиме Державна судова адміністрація.

Як раніше повідомлялося, у ВККСУ очікують імплементаційного законодавства, щоб оголосити конкурс в Антикорупційний суд.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики