Цензор.НЕТ

25.06.18 12:26

Адвокати сімей Небесної Сотні вимагають від Луценка не ліквідовувати Департамент Горбатюка: "Ми розцінюємо цей крок як згортання розслідування справ Майдану"

Адвокати сімей Небесної Сотні опублікували відкрите звернення до Генерального прокурора Юрія Луценка щодо планів ліквідації Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України.

Адвокати сімей Небесної Сотні вимагають від Луценка не ліквідовувати Департамент Горбатюка: "Ми розцінюємо цей крок як згортання розслідування справ Майдану"

Як повідомляє Цензор.НЕТ, відповідне звернення розміщено на сторінці об'єднання "Адвокатська дорадча група" у Facebook.

"Адвокати потерпілих - учасників мирних акцій протесту під час Революції Гідності - надзвичайно стурбовані інформацією про заплановану ліквідацію Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України. Ми розцінюємо цей крок як згортання розслідування справ Майдану і залишення напризволяще справ, які вже передані до суду. Ми звертаємо увагу, що з 2014 року, від самого початку слідства, вимагали створення координаційного центру розслідувань злочинів, вчинених проти учасників протестних акцій, передачі цих справ у єдиний структурний підрозділ. Під тиском потерпілих, адвокатів, громадськості в січні 2015 року було створено Управління спеціальних розслідувань. І лише після цього почалися реальні просування в розслідуванні. Поступово вдалося зібрати в цьому підрозділі розслідування більшості справ щодо різних епізодів злочинів проти Майдану, які до того мертвим вантажем лежали в різних структурних підрозділах прокуратури та МВС. У травні 2016 року Управління спеціальних розслідувань було реорганізоване в Департамент, до його штату також увійшли прокурори, які працювали у складі управління процесуального керівництва. На жаль, через п’ять місяців із Департаменту спеціальних розслідувань вивели половину слідчих і прокурорів у новостворене управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями. Анонсувалося, що це управління також мало займатися справами Майдану, але фактично цього майже не відбувалося - нові провадження не передавалися до суду, підозри не повідомлялися, справи, які вже були в суді, тупцювали на місці. Це є прикладом того, як "розслідуються" справи Майдану в інших підрозділах - ніяк", - йдеться у зверненні.

"Ліквідація ДСР і розпорошення слідчих і процесуальних керівників по різних підрозділах знищить єдиний координаційний центр розслідувань - єдину візію, стратегію, нівелює напрацювання попередніх років, на тривалий час зупинить або суттєво уповільнить розслідування, чи взагалі його зведе нанівець. Вважаємо, що метою зазначеної реорганізації (ліквідації ДСР) є позбавлення від незручного та нелояльного підлеглого - Сергія Горбатюка, незручних слідчих і прокурорів та ліквідація осередку дійсно процесуально незалежних слідчих і прокурорів, як це передбачено КПК. А надалі - керувати в ручному режимі справами, які мають для керівництва ГПУ інтерес (наприклад - справа щодо П. Манафорта, справи щодо високопосадовців, справи щодо керівництва Нацполіції та СБУ), а про інші - забути.

Просимо не маніпулювати громадською думкою і не поширювати від імені Генеральної прокуратури неправдиві відомості про начебто обумовленість законодавчими змінами запланованої "реорганізації" ДСР. З моменту створення Департаменту наказом цього ж Генерального прокурора в 2016 році таких змін у законодавстві не відбувалося. Наявність у складі ДСР одночасно і слідчих відділів, і відділів процесуального керівництва у повному обсязі відповідало законодавству України як у 2016 році, так і відповідає зараз. А проблемні питання позбавлення прокуратури функції слідства, які ГО "Адвокатська дорадча група" неодноразово піднімала, жодним чином не вирішуються ліквідацією чи то пак реорганізацією ДСР", - зазначають адвокати сімей Героїв Небесної Сотні.

Адвокати вимагають:

1) Залишити і підсилити Департамент спеціальних розслідувань як структурний підрозділ, у межах якого відбувається координація, створення і реалізація стратегії розслідування і підтримки обвинувачення в суді за різними епізодами злочинів проти Майдану.

2) Не зменшувати, а збільшити кількість слідчих і прокурорів ДСР, задіяних у розслідуванні і процесуальному керівництві. Припинити чинити на них тиск. Припинити чинити тиск на керівника Департаменту Сергія Горбатюка. Зокрема - погрозами звільнення, ініціацією штучних дисциплінарних проваджень тощо.

3) Не зупиняти процес розслідування надуманими організаційними діями, як то виведення за штат слідчих і процесуальних керівників (це, окрім стану невизначеності на тривалий час, позбавляє їх доступу до таємного діловодства, що зриває НСРД), опис і передача справ тощо.

4) В повному обсязі забезпечити кадрово та матеріально ДСР з тим, щоб цей структурний підрозділ Генеральної прокуратури міг і надалі виконувати поставлене перед ним завдання - організовувати та проводити досудове розслідування злочинів, вчинених стосовно учасників мирних акцій протесту під час Революції Гідності, колишніми високопосадовцями та керівниками правоохоронних органів, суддями та представниками судової гілки влади.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики