Цензор.НЕТ

26.06.18 11:34

НАБУ закрило кримінальне провадження щодо відпочинку Гонтаревої на Мальдівах

Національне антикорупційне бюро закрило справу про можливе декларування недостовірної інформації екс-главою Національного банку Валерією Гонтаревою.

НАБУ закрило кримінальне провадження щодо відпочинку Гонтаревої на Мальдівах

Про це йдеться в рішенні Солом'янського районного суду Києва від 15 червня, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Українську правду.

Справа стосувалася декларування Гонтаревою витрат на відпочинок на Мальдівах у 2016 році.

Зазначається, детектив НАБУ Паутов В.О. виніс постанову про закриття кримінального провадження щодо декларування неправдивої інформації Гонтаревою 16 березня 2018 року у зв'язку з відсутністю в діях екс-голови НБУ кримінального правопорушення.

Зауважується що під час досудового розслідування детектив НАБУ отримав дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні ПАТ "Авіакомпанія "Міжнародні авіалінії України", НАЗК, витребував інші документи та провів інші процесуальні дії, унаслідок яких ухвалив рішення закрити провадження.

"Зазначена постанова мотивована детективом тим, що витрати на відпочинок ОСОБА_4 (Гонтарева. - Ред.) на Мальдівських островах у липні 2016 року становили суму в розмірі 249 тисяч 934,3 гривні, що менше 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб та своєю чергою не утворює об'єктивної сторони складу кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-1 (декларування недостовірної інформації) ККУ", - йдеться в метеріалах суду.

Крім того, на думку детектива, оплата путівки, яка є споживчою річчю, не може розглядатися як придбання майна, в розумінні ч. 2 ст. 52 закону про запобігання корупції, тому кримінальна відповідальність у такому разі не передбачена.

Закриття провадження оскаржував адвокат Юрій Харченко в інтересах третьої особи.

Але суддя погодився з мотивацією детектива НАБУ і скаргу не задовольнив.

Як повідомлялося раніше, у липні 2017 року суд зобов'язав НАБУ розслідувати можливе декларування недостовірних даних Гонтаревою. На той час глава Національного банку Валерія Гонтарева задекларувала 56,95 мільйона гривень доходів і 2,65 мільйона доларів заощаджень на банківському рахунку за 2016 рік.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики