Цензор.НЕТ

29.06.18 09:50

Лідери ЄС домовилися про міграційну політику і продовження санкцій проти РФ

Лідери ЄС домовилися про міграційну політику і продовження санкцій проти Москви.

Лідери ЄС домовилися про міграційну політику і продовження санкцій проти РФ

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на DW, про досягнення компромісу з питань біженців вранці в п'ятницю повідомив голова Європейської ради Дональд Туск.

Прем'єр-міністр Люксембургу Ксав'є Бетель наголосив, що лідери ЄС прийшли до "проривної" угоди після того, як засідали всю ніч.

За даними джерела агентства dpa в дипломатичних колах, табори для прийому врятованих після переправи через море біженців будуть створені в країнах-членах Євросоюзу, які погодяться на це. З цих таборів мігранти будуть розподілятися також по тих країнах ЄС, які готові добровільно їх прийняти.

Крім того, Євросоюз має намір створити табір для біженців в одній з північноафриканських країн, щоб скоротити потік людей, що переправляються через Середземне море. Поки неясно, які країни готові приймати біженців і створити табори.

Увечері в четвер Італія заблокувала заяву учасників саміту в Брюсселі.

Курс євро щодо долара США після появи новини про успіх переговорів виріс на 0,6 відсотка.

Як стало відомо з дипломатичних кіл в Брюсселі, лідери країн-членів Євросоюзу узгодили продовження на наступні шість місяців секторальних санкцій проти РФ, повідомило джерело DW в ЄС.

За його словами, перед цим канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Емманюель Макрон поінформували своїх колег про відсутність прогресу у виконанні Мінських домовленостей. Ніяких заперечень щодо продовження санкцій не було, хоча джерела DW в дипломатичних колах говорили, що новий італійський уряд хоче повноцінної дискусії щодо санкцій. Тепер формально продовжити санкції муситиме ще і Рада ЄС.

Нагадаємо, що новий прем'єр Італії Джузеппе Конте ще перед самітом відкинув ідею автоматичного продовження обмежувальних заходів щодо РФ.

Економічні санкції щодо Росії через її агресію в Україні були введені Євросоюзом у липні 2014 року терміном на один рік, в березні 2015 року їх можливе скасування прив'язали до виконання Москвою Мінських угод до кінця 2015 року. Оскільки Росія не виконала всі свої зобов'язання, після цього ЄС неодноразово ухвалював рішення про продовження санкцій - щоразу на півроку. Востаннє секторальні санкції Євросоюзу проти РФ були продовжені Радою ЄС в грудні 2017 року. Обмеження стосуються фінансового, енергетичного, оборонного секторів російської економіки, а також товарів подвійного призначення.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики