Цензор.НЕТ

29.06.18 15:07

Українського політв'язня Клиха етапували з колонії в психіатричну лікарню

Українського політв'язня Кремля Станіслава Клиха етапували з колонії в психіатричну лікарню.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Прямий", останній раз Станіслав розмовляв зі своєю мамою 7 червня.

Тоді він повідомив про стан свого здоров'я і сказав, що оголошує голодування. Мама Клиха - Тамара Іванівна, розповіла, що під час останньої зустрічі з Клихом адвокат зауважив значне погіршення його здоров'я.

"Я замовила розмову з ним, але вона не відбулася, тому що його відправили в психіатричну лікарню", - заявила Тамара Клих.

Нагадаємо, у травні 2016 року Верховний суд Чечні засудив Станіслава Клиха й іншого українця Миколу Карпюка до 20 і 22,5 років ув'язнення відповідно в колонії суворого режиму за нібито участь у банді, вбивство і замах на вбивство російських військовослужбовців. Згідно з версією російського слідства, Клих і Карпюк під час першої чеченської війни створювали в Україні групи для участі в боях проти російських військ за незалежну Чечню. Міністерство юстиції України неодноразово направляло до Росії запити про передачу Карпюка і Клиха.

Крім того, Апеляційна інстанція Свердловського обласного суду визначила стягнути з політв'язнів українців Станіслава Клиха і Миколи Карпюка 1 мільйон рублів моральної компенсації за "вбивство" російського солдата в першій чеченській війні.

Під час "слідства" до українців для вибивання свідчень застосовували тортури, які, за словами правозахисників, вплинули на психічне здоров'я Клиха.

Правозахисний центр "Меморіал" в Росії визнав Клиха і Карпюка політв'язнями. Міжнародна правозахисна організація Amnesty International заявила, що засуджені в Росії Карпюк та Клих стали жертвами "пародії на правосуддя". Міністерство юстиції України неодноразово направляло в Росію запити про передачу Карпюка і Клиха.

Зазначимо,16 травня 2018 року адвокат Сенцова повідомив, що його підзахисний 14 травня оголосив безстрокове голодування. У такий спосіб Олег Сенцов вимагає звільнити всіх українських політв'язнів, які перебувають у російських в'язницях.

Затриманий разом із Олегом Сенцовим Олександр Кольченко 31 травня оголосив голодування з вимогою звільнити Сенцова. 7 червня Кольченко припинив голодування через погіршення стану його здоров'я: у нього впав рівень цукру в крові, почав непритомніти, втратив 10 кг ваги.

Ще один кримчанин Володимир Балух голодує з 19 березня.

До Сенцова також приєднався утримуваний в Россії колишній охоронець Дмитра Яроша Олександр Шумков і засуджений за "насильство щодо представника влади" на акції протесту "Він вам не Дімон" росіянин Станіслав Зимовець.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики