Цензор.НЕТ

04.07.18 12:44

П'яних водіїв у разі смертельної аварії саджатимуть на 8-10 років, законопроект прийнято за основу. ВIДЕО

Народні депутати Верховної Ради підтримала за основу законопроект № 7064 про запобігання смертності на дорогах.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на сайт Верховної Ради, "за" проголосували 240 народних депутатів.

"Показник смертності на дорогах в Україні - 106 осіб на 1 млн населення - майже вдвічі випереджає середній показник країн Європейського Союзу і показники всіх країн ЄС. У таких країнах, як Швеція та Велика Британія, смертність на дорогах утричі менша, ніж у нас. Згідно зі статистичними даними, в Україні щодоби в дорожньо-транспортних пригодах гине від 10 і більше осіб та понад 100 зазнає різного ступеня тілесних ушкоджень. За цими сумними показниками наша держава посідає одне з перших місць у Європі. Водночас 37% від загальної кількості ДТП припадає на аварії за участю водіїв, які перебувають за кермом у стані алкогольного сп'яніння", - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Проект закону передбачає внесення до Кримінального кодексу змін, а саме:

- доповнити Кримінальний кодекс новою статтею 286-1, виділивши порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинили потерпілому середньої тяжкості тілесні ушкодження або заподіяли смерть потерпілого, вчинені в стані алкогольного сп'яніння або у стані, викликаному вживанням наркотичних або інших одурманювальних засобів, і передбачити кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі терміном від 8 до 10 років із позбавленням права керувати транспортними засобами терміном 10 років;

- у частині 2 ст. 286-1, якщо особа, позбавлена ​​права керування транспортним засобом за діяння, передбачене частиною першою цієї статті, не маючи права на керування транспортним засобом керувала ним, - передбачена кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі терміном 5 років із позбавленням права керувати транспортними засобами довічно.

Проектом також передбачається внести зміни до Закону України "Про основи національної безпеки України", визначивши загрозами національним інтересам і національній безпеці України - неефективність державної політики щодо гарантування безпеки дорожнього руху, зростання аварійності на автомобільних дорогах.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики