Чоловіка і жінку під Солсбері отруєно речовиною "Новачок", - Скотленд-Ярд

32668 169
Чоловіка і жінку під Солсбері отруєно речовиною "Новачок", - Скотленд-Ярд

У контртерористичному підрозділі Великої Британії заявили, що чоловік і жінка, яких госпіталізували в місті Солсбері, були отруєні речовиною "Новачок".

Про це йдеться в заяві Скотленд-Ярду, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Громадське.

"Після детального аналізу зразків ми можемо підтвердити, що чоловік та жінка зазнали дії речовини "Новичок", яка була ідентифікована як та сама, яку використали під час отруєння Юлії та Сергія Скрипалів", - йдеться у заяві.

Зазначається, що тепер правоохоронці мають на меті встановити, як постраждалі зазнали впливу речовини.

Раніше поліція Британії заявляла, що немає версій щодо причин отруєння чоловіка та жінки, яких госпіталізували в Солсбері.

Нагадаємо, екс-полковник запасу ГРУ Сергій Скрипаль, який проживав у Великій Британії і був засуджений у 2006 році за шпигунство на користь британських спецслужб, постраждав унаслідок отруєння невідомою речовиною в торговому центрі міста Солсбері.

Зазначимо також, що 12 березня прем'єр-міністр Тереза ​​Мей заявила, що уряд Великої Британії дійшов висновку, що відповідальність за отруєння в Солсбері колишнього співробітника ГРУ Сергія Скрипаля та його доньки, найімовірніше, лежить на Росії. Вона також повідомила, що постраждалі були отруєні нервово-паралітичною речовиною "Новачок", яку розроблено в РФ.

У середу, 14 березня, Мей оголосила про рішення Лондона вислати 23 російських дипломатів, які працюють на розвідку: "Це буде найбільше одноразове видворення більш ніж за 30 років. Це (цей захід) відображає факт, що російська держава не вперше діє стосовно нашої країни".

20 березня 23 співробітники російського посольства в Лондоні, а також їхні сім'ї залишили Велику Британію.

Президент України Петро Порошенко заявив, що Київ на знак солідарності з британськими партнерами й трансатлантичними союзниками та в координації з країнами Європейського Союзу видворяє 13 російських дипломатів.