Цензор.НЕТ

07.07.18 20:49

Після анексії Росією Криму та підтримки війни в Україні країни НАТО мають сфокусуватися на своєму захисті, - Меркель

Канцлер Німеччини Ангела Меркель вказала на анексію Росією Криму та війну на сході України у спеціальному відеоблозі, покликаному пояснити необхідність збільшення Німеччиною витрат на оборону.

Після анексії Росією Криму та підтримки війни в Україні країни НАТО мають сфокусуватися на своєму захисті, - Меркель

Про це, як пише Цензор.НЕТ із посиланням на Голос Америки, повідомляє DW.

"Виклики, що стоять перед НАТО, радикально змінилися в останні роки", - заявила Меркель. За словами канцлера Німеччини, після анексії Росією Криму та підтримки Москвою сепаратистів на сході України, для НАТО важливо "сфокусуватися на захисті Альянсу".

"Для цього необхідно провести певні заходи, наприклад шляхом присутності в країнах Центральної та Східної Європи", - заявила Меркель.

При цьому, сказала Меркель, хоча НАТО має показати "готовність захищати нас", потрібно працювати над хорошими відносинами з Росією.

"Звісно, ми хочемо мати відповідальні відносини з Росією, - додала Меркель, - тому ми продовжуватимемо вести переговори в Раді Росія-НАТО".

На саміті НАТО в Уельсі країни Альянсу підписалися під зобов'язанням витрачати 2% ВВП на оборону, припинити скорочення витрат на оборону, поступово підвищувати військові бюджети. Для досягнення цієї мети було встановлено термін у 10 років.

У своїй промові Меркель підтвердила зобов'язання Німеччини збільшити витрати на оборону до 2% ВВП (зараз вони становлять 1,24%). Звертаючись до німецької громадськості, яка загалом  критично ставиться до збільшення витрат на оборону, канцлер зазначила, що метою збільшення бюджету оборони є не гонка озброєнь, а краще оснащення військових для виконання покладених на них завдань.

Канцлер Німеччини також зазначила, що одночасно зі збільшенням оборонного бюджету країна  більше витрачатиме і на програми розвитку.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики