Цензор.НЕТ

09.07.18 09:41

В Україні не заморожений конфлікт. Це великий виклик для всього світу, а не лише для Європи, - президент ПА ОБСЄ Церетелі

Конфлікт на сході України не можна зарахувати до розряду "затяжного" або "замороженого".

В Україні не заморожений конфлікт. Це великий виклик для всього світу, а не лише для Європи, - президент ПА ОБСЄ Церетелі

Про це Укрінформу сказав голова Парламентської Асамблеї ОБСЄ Георгій Церетелі на полях 27-ї сесії цього органу, яка відбувається в Берліні 7-11 липня, передає Цензор.НЕТ.

"В Україні не затяжний конфлікт, він триваючий. Те, що є конфлікти, війни та гарячі точки, такі як Україна, звичайно, є великим викликом для всього світу, а не тільки для Європи і регіону ОБСЄ", - заявив Церетелі.

На його думку, країни, які є членами Організації, яким подобається перебувати у великому міжнародному клубі, мають дотримуватися принципів і виконувати всі зобов'язання, під якими підписалися. До цього ПА ОБСЄ закликає Російську Федерацію, "яка є частиною цього конфлікту". Організація з безпеки і співробітництва в Європі та її ПА, пообіцяв голова, продовжуватимуть іти цим курсом і постараються зробити все, що в їхніх силах, зокрема й під час італійського головування, з імплементації хоча б основних пунктів Мінських угод, які є необхідною передумовою інших кроків, підтримувати принцип територіальної цілісності України.

Також для України, нагадав грузинський політик, дуже важливо добре виконати її домашнє завдання, прискорити реформи, зробити країну стійкішою і здатною чинити опір. Це стосується і економіки, і демократії. Це додасть Україні сил, а для сильної України буде більш реалістичним досягнення поставлених цілей. Хоча це і не відповідає інтересам "великого сусіда", це в інтересах самих українців, наголосив Церетелі.

Делегації ПА ОБСЄ і особисто її голова протягом останніх 6 місяців двічі відвідали Україну. Якщо перша поїздка мала більше загальний, політичний характер, то друга була спрямована саме на те, щоб на місці оцінити, якої шкоди було завдано східним регіонам країни.

Сам Церетелі у травні побував у Краматорську, Горлівці, на одному з пунктів переходу, говорив із людьми. Порівнюючи з подіями в рідній Грузії, політик визнав, що в Україні наслідки війни мають більший масштаб, завдано більшої шкоди.

Голова ПА ОБСЄ запевнив, що ОБСЄ продовжуватиме співпрацю з українською владою в напрямку зниження напруженості і полегшення страждань людей.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики