Цензор.НЕТ

09.07.18 11:46

Новий Закон "Про валюту і валютні операції" набуде чинності 7 лютого 2019 року

Ухвалений Верховною Радою і підписаний Президентом Петром Порошенком Закон "Про валюту і валютні операції", який лібералізує обіг валюти, набуде чинності 7 лютого 2019 року.

Новий Закон "Про валюту і валютні операції" набуде чинності 7 лютого 2019 року

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН.

Як випливає з тексту закону, оприлюдненого на сайті парламенту, в рамках нових правил банки зможуть проводити валютні операції без додаткових ліцензій, бізнес - отримувати кредити в нерезидентів без їх реєстрації, а громадяни - інвестувати кошти за кордон без індивідуальних ліцензій НБУ.

Також закон скасовує встановлений для бізнесу максимальний термін розрахунків за експортно-імпортними контрактами в межах 180 днів і санкції за порушення у вигляді штрафу в розмірі 100% суми операції і заборони на проведення зовнішньоекономічної діяльності.

Крім того, новий закон скасовує валютний контроль дрібних розрахунків, залишаючи тільки чинний фінансовий моніторинг операцій в сумі з 150 тис. грн.

Відповідно до закону, регулятори фінансового ринку, включаючи Національний банк, Нацкомісію з цінних паперів та фондового ринку і Нацкомісію з регулювання ринків фінансових послуг, мають привести свої нормативні акти у відповідність з цим новим законом і оприлюднити їх не пізніше ніж за 30 календарних днів до дня набрання законом чинності.

Водночас набрання законом чинності не означає автоматичне скасування  обмежень на ринку НБУ, що існують.

"Нормативно-правові акти Національного банку України, ухвалені відповідно до пункту 5 цієї статті, якими запроваджуються заходи захисту, визначені частиною першою статті 12 цього Закону, і які набирають чинності одночасно з набранням Законом чинності, діють до визнання їх Національним банком України такими, що втратили силу", - йдеться в документі.

Як повідомлялося, Верховна Рада 21 червня ухвалила в цілому Закон "Про валюту і валютні операції", який замінить застарілий декрет Кабінету Міністрів "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" 1993 року і передбачає принцип "Дозволено все, що прямо не заборонено законом".

Президент України Петро Порошенко підписав ухвалений закон 4 липня.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики