Цензор.НЕТ

09.07.18 13:21

Рада має ухвалити законопроект, який дозволить "Укроборонпрому" не віддавати борги РФ, - Пашинський

Верховна Рада має ухвалити в другому читанні закон 6697 щодо рішення деяких питань заборгованості підприємств оборонно-промислового комплексу - учасників Державного концерну "Укроборонпром" - перед державою-агресором і/або державою-окупантом; забезпечення їх стабільного розвитку.

Рада має ухвалити законопроект, який дозволить "Укроборонпрому" не віддавати борги РФ, - Пашинський

Як інформує Цензор.НЕТ, про це заявив голова Комітету з питань національної безпеки і оборони, народний депутат фракції "Народний фронт" Сергій Пашинський.

"Минулого четверга ми не змогли через технічні питання розглянути закон 6697, це щодо "Укроборонпрому", там 15 хвилин, друге читання. Будь ласка, внесіть його до порядку денного, ми зробимо його за 20 хвилин. Це про дозвіл "Укроборонпрому" не віддавати борги РФ", - заявив нардеп.

Як відомо, склалася ситуація щодо штучного зловживання своїми правами з боку підприємств держави-агресора, які уклали ряд господарських договорів з підприємствами українського оборонно-промислового комплексу на поставку товарів військового призначення та подвійного використання.

Оскільки, указом Президента України № 691/2014 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 27 серпня 2014 року "Про заходи щодо вдосконалення державної військово-технічної політики" було передбачено припинення "експорту в Російську Федерацію товарів військового призначення та подвійного використання з метою їх військового кінцевого використання Російською Федерацією, за винятком космічної техніки, яка застосовується для досліджень і використання космосу в мирних цілях в рамках міжнародних космічних проектів", то такі контракти, підписані до серпня 2014 року, стало неможливо виконати.

Як сказано в пояснювальній записці, "у зв'язку із зазначеними обставинами, підприємства-замовники продукції стали звертатися до судів на території Російської Федерації для стягнення заборгованості, пені та інших штрафних санкцій, незважаючи на посилання українських підприємств на обставини непереборної сили (форс-мажорні)" .

"Такий підхід і необ'єктивне проведення судового розгляду на території держави-агресора викликав винесення ряду судових рішень, за якими українські сторони зобов'язані виплачувати суми, що перевищують вартість самого договору. Такий хід подій часто гальмує, а іноді навіть може зупинити роботу підприємств українського оборонно-промислового комплексу , негативно відбивається на обороноздатність України", - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту 6697.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики