Цензор.НЕТ

11.07.18 16:43

Очікуємо, що на саміті НАТО партнери і союзники ухвалять рішення про збільшення фінансування трастових фондів для України, - Пристайко

Глава представництва України при НАТО Вадим Пристайко не виключає, що на саміті НАТО буде ухвалено рішення про збільшення фінансування окремих трастових фондів для України, а також підтверджено членство України в Альянсі в перспективі.

Очікуємо, що на саміті НАТО партнери і союзники ухвалять рішення про збільшення фінансування трастових фондів для України, - Пристайко

"Ми хочемо, щоб наш аспірантський статус був визнаний політично. Формулювання ви побачите завтра після засідання з Україною. Питання партнерства з розширеними можливостями, яке є більше військовим, аніж політичним, для нас також дуже цікавий крок вперед. Ми також очікуємо, що буде підтверджено сказане на саміті в Бухаресті - що Україна має стати членом Альянсу", - сказав він у коментарі українським журналістам у середу в Брюсселі, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

В.Пристайко також нагадав, що 12 трастових фондів НАТО діятимуть і надалі.

"Я думаю, що в ході засідання союзники переглянуть результати цієї комплексної допомоги. Ми не готові міняти її повністю, але ми очікуємо, що партнери і союзники додадуть коштів у трастові фонди, зокрема, у фонди з лікування наших військовослужбовців. Фонд працює дуже активно, однак із тією кількістю поранених, яка у нас є, нам треба більше", - розповів дипломат.

Він також зазначив, що розчарований заявою МЗС Угорщини про те, що "незважаючи на їхнє блокування засідань комісії Україна-НАТО вище рівня послів, вони не проти засідання комісії Грузія-НАТО і не проти спільної заяви (щодо відносин Альянсу з Україною буде прийнято звичайну заяву . - Ред.)".

"Мені здається, що нерозуміння відбувається постійно. Всі союзники намагаються вирішити питання, а один союзник проти... з наших контактів із НАТО мені здається, що створився своєрідний консенсус "29 мінус 1", - сказав В.Пристайко.

Саміт НАТО відбувається 11-12 липня в Брюсселі. Президент України Петро Порошенко 11 липня візьме участь у заходах із главами держав-членів НАТО.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики