Цензор.НЕТ

12.07.18 23:39

Апеляційний суд залишив без змін вирок антимайданівцю Топазу

Апеляційний суд Харківської області частково задовольнив апеляцію, подану захистом на вирок, винесений Київським райсудом міста антимайданівцю Гнатові Кромському, відомому на прізвисько "Топаз".

Апеляційний суд залишив без змін вирок антимайданівцю Топазу

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Суд задовольнив нашу скаргу частково і направив у частині цивільного позову (за рішенням суду першої інстанції Кромський мав заплатити близько мільйона) на новий розгляд. В іншій частині скарги відмовлено, залишено в силі вирок Київського райсуду", – повідомив адвокат Кромського Олександр Шадрін.

За його словами, захист має намір звернутися до Верховного суду.

"Будемо подавати касацію. По-перше, ми наполягаємо на виправдувальному вироку. По-друге, ми не згодні з тим, як суд першої інстанції визначив застосування "закону Савченко". Ми вважаємо, що його слід застосовувати до всього періоду, який Кромський провів під вартою, аж до сьогоднішнього дня. При такому застосуванні є підстави відпустити його з-під варти вже сьогодні", – пояснив адвокат.

Нагадуємо, Київський райсуд Харкова визнав Г.Кромського винним у скоєнні злочинів, передбачених ч.1. ст.110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), ч.1 ст.294 (масові заворушення), ч.2 ст.289 (незаконне заволодіння транспортним засобом) КК України та засудив його до 8 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна, що належить йому на правах власності.

Суд також вказав, що частина попереднього ув'язнення (з 28 березня по 29 березня 2014 р, з 26 квітня по 12 вересня 2014 року, з 17 грудня 2014 р до 20 червня 2017р.) повинна бути зарахована в строк відбування покарання з розрахунку день за два. Після 20 червня 2017р. попереднє ув'язнення зараховується в строк відбування покарання з розрахунку один до одного. Таким чином, відповідно до вироку Г.Кромському треба провести у в'язниці ще близько двох років.

Харків'янин Г.Кромський був учасником охорони Антимайдану в Маріїнському парку в Києві. Став відомий за позивним "Топаз" після появи в мережі інтернет відео, знятого в таборі "Антимайдану". Зйомка обривається після того, як на автора відео нападають "тітушки" і він кілька разів волає про допомогу до супроводжуючого його Г.Кромського: "Топаз, дай команду!".

Г.Кромського затримали 28 березня 2014 р. в рамках кримінального провадження, відкритого за фактом штурму Харківської облдержадміністрації 1 березня.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики