Цензор.НЕТ

12.07.18 22:19

Президентська передвиборна кампанія почнеться при старому складі ЦВК, - Березенко

Питання оновлення складу Центральної виборчої комісії переноситься на осінь поточного року, президентська передвиборна кампанія може розпочатися за нинішнього складу ЦВК, зазначає заступник голови парламентської фракції "Блоку Петра Порошенка" Сергій Березенко.

Президентська передвиборна кампанія почнеться при старому складі ЦВК, - Березенко

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Блок Петра Порошенка в цій боротьбі був послідовний. Очевидно, що раніше вересня це (питання оновлення ЦВК - Ред.) не розглядатиметься. Це має великий ризик того, що ми зайдемо в процедуру початку виборчого процесу президентського зі старою ЦВК, що може поставити питання довіри до результатів виборів під серйозні сумніви", - сказав він журналістам у четвер у кулуарах парламенту.

Водночас С.Березенко висловив жаль у зв'язку з тим, що питання оновлення складу ЦВК не було винесене на голосування, хоча достатня кількість голосів у сесійній залі для ухвалення рішення була.

Як відомо, президент України Петро Порошенко рекомендував 14 кандидатур на 13 місць у ЦВК.

5 липня народні депутати відмовилися розпочати звільнення членів ЦВК, термін повноважень яких закінчився, і призначення нових. Після цього фракція "Блок Петра Порошенка" відмовилася від голосування у ВР, доки народні депутати не повернуться до розгляду питання оновлення складу ЦВК. На вечірнє засідання того дня і на засідання 6 липня більшість нардепів від "БПП" не з'явилася.

9 липня голова українського парламенту Андрій Парубій повідомив, що збирає пропозиції від різних фракцій про те, як вийти із ситуації, що склалася. Зокрема, у парламенті запропонували ідею збільшити кількість членів ЦВК, що дасть змогу збільшити кількість вакантних посад у ній і призначити всіх 14 кандидатів, внесених президентом.

Представник президента в парламенті, народний депутат фракції "Блок Петра Порошенка" Ірина Луценко допустила, що до 12 липня буде знайдено компромісну позицію і Верховна Рада того ж дня зможе змінити кількісний склад ЦВК і призначити її членів замість тих, термін повноважень яких закінчився.

Водночас фракція "Народний фронт" виступила проти ідеї збільшення кількісного складу ЦВК і заявила про необхідність погодити механізм, яким чином відсіяти одного з 14 претендентів, щоб заповнити 13 вакансій.

У четвер фракція "БПП" заявила про готовність відкликати одного зі своїх кандидатів до складу ЦВК із метою розблокування оновлення комісії, а пізніше запропонувала відкликати кандидатуру доцента кафедри конституційного та адміністративного права Київського національного університету ім. Т.Шевченка Ольги Лотюк. Голова фракції "Народний фронт" Максим Бурбак висловився на підтримку такої пропозиції.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики