Цензор.НЕТ

13.07.18 18:55

Податкова міліція з початку року направила до суду обвинувальні акти щодо 27 ОЗУ, - перший заступник голови ДФС Білан

За шість місяців цього року слідчими фінансових розслідувань Державної фіскальної служби України спрямовано до суду 27 кримінальних проваджень щодо організованих злочинних угруповань.

Податкова міліція з початку року направила до суду обвинувальні акти щодо 27 ОЗУ, - перший заступник голови ДФС Білан

Як передає Цензор.НЕТ, про це на своїй сторінці в соціальній мережі "Фейсбук" повідомив перший заступник глави ДФС Сергій Білан.

"З кваліфікацією за ч. 3 ст. 28 до суду спрямовано 27 проваджень. У 2,5 раза більше, ніж за весь минулий рік. Виявлено 84 особи, які діяли в їх складі, всім їм судом обрано запобіжні заходи, що відповідають тяжкості злочину".
За його словами, серед знешкоджених груп: 15 причетні до незаконного обігу підакцизних товарів, 8 – до діяльності конвертаційних центрів, 3 здійснювали легалізацію доходів, отриманих злочинним шляхом, 1 група займалася шахрайськими діями в особливо великих розмірах щодо юридичних осіб реального сектору економіки.

Як приклад, він навів кримінальне провадження, яке розслідувалося Головним управлінням фінансових розслідувань ДФС із цілої низки статей, включно з легалізацією коштів, нажитих злочинним шляхом (за ч.1 ст. 255; ч. 2 ст. 205; ч. 2 ст. 205 -1; ч. 4 ст. 28 ч. 4 ст. 358; ч. 4 ст. 190; ч. 3 ст. 229; ч. 2 ст. 209 КК України).

Досудовим розслідуванням у цьому кримінальному провадженні встановлено, що організованою групою в складі 12 осіб на території м.Києва створено злочинну організацію, метою якої було заволодіння шляхом обману – під виглядом постачання металопродукції – грошовими коштами юридичних і фізичних осіб. Постраждалими від таких дій стали 70 юридичних і фізичних осіб з різних регіонів України.

З метою незаконного переведення безготівкових грошових коштів у готівку, отриманих унаслідок злочинної діяльності, учасниками злочинної організації створено і перереєстровано на підставних осіб понад 300 фіктивних суб'єктів підприємницької діяльності.

У зв'язку із систематичним одержанням грошових коштів, отримуваних від злочинних дій, учасники схеми з метою легалізації таких коштів, придбавали виробниче обладнання, нерухомість і транспортні засоби, які реєстрували на себе і родичів.

Усіх членів цієї злочинної організації встановлено, троє з них на цей час перебувають у розшуку.

"За перше півріччя закінчено розслідування 517 кримінальних проваджень, що на 98 більше, ніж торік, - написав Білан. - Нині понад половину платежів за виявленими схемами ухилення від сплати податків у рамках кримінальних проваджень податкової міліції підприємці сплачують добровільно в ході досудового слідства. За угодою про визнання провини до суду спрямовано 224 кримінальні провадження – на 44 більше, ніж за аналогічний період минулого року. Перед нами не стоїть завдання карати чи знищувати, ми даємо змогу бізнесові вийти з тіні".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики