Цензор.НЕТ

13.07.18 21:48

В Україну вже завозиться хлор із Румунії для знезараження питної води, колапсу не буде, - віце-президент Асоціації водоканалів Бабій

Україна буде забезпечена рідким хлором для знезараження питної води, попри зупинку заводу "ДніпроАзот".

В Україну вже завозиться хлор із Румунії для знезараження питної води, колапсу не буде, - віце-президент Асоціації водоканалів Бабій

Про це в коментарі Цензор.НЕТ повідомила віце-президент Асоціації водоканалів Ольга Бабій.

"Зараз уже водоканали диверсифікувалися, в Україну починає заїжджати румунський хлор. Перші поставки пішли на Аульську хлоропереливну станцію (Дніпропетровська область. - Ред.), і ми зараз уже бачимо, що колапсу не буде, починаємо перерозподіляти залишки між водоканалами, щоб забезпечити безперервне водопостачання", - повідомила Бабій.

"Станом на сьогодні Асоціація водоканалів разом із системою водоканалів диверсифікувалася, нас підтримує Мінрегіон, допомагає з оформленням імпорту, з оформлення поставок. Особисто координує всі питання віце-прем'єр Геннадій Зубко, тобто в нас ситуація під контролем", - наголосила вона.

"Хлор можна замінити, прибрати повністю з технології річкового водозабору можна, але можна зменшити обсяги його споживання шляхом впровадження на цих підприємствах інших видів дезінфекції води. Але всі мають розуміти, що для цього потрібні час, державна стратегія, і для цього потрібні досить великі гроші, яких у водоканалів немає, оскільки вони майже 3 роки мають збиткові тарифи", - пояснила віце-президент Асоціації водоканалів.

Бабій зазначила, що проблема стосується "всієї території України без винятку".

Відповідаючи на запитання про те, чи справді проблема із зупинкою виробництва АТ "ДніпроАзот" (підконтрольного групі "Приват" Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова) виникла у зв'язку з підвищенням цін на газ або ж зупинка використовується власниками з метою політичного тиску, віце-президент Асоціації водоканалів заявила, що на її особисту думку "це шантаж".

Як повідомлялося, в середині червня АТ "ДніпроАзот" - виробник рідкого хлору, який використовують водоканали для знезараження питної води, попередив, що припиняє поставки і зупиняє виробництво цієї речовини. У зв'язку з цим на підприємствах галузі водопровідно-каналізаційного господарства України виникла складна ситуація з подальшим знезараженням питної води. На деяких підприємствах галузі залишків хлору залишалося від тижня до 20 днів.

У "Київводоканалі" раніше попередили, що через припинення поставок знезаражувача можуть бути проблеми з питною водою, проте потім повідомили, що Київ достатньо забезпечений хлором, а в Україні розглядають варіанти заміни цього розчину.

Сьогодні прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час Години запитань до уряду у Верховній Раді заявив, що "ДніпроАзот" має купувати газ за ринковою вартістю, і держава не може продавати йому газ за ціною нижчою його собівартості.

""ДніпроАзот" купує газ так, як і вся українська промисловість. Немає газу дешевше. Я думав, як це можна зробити. У мене немає відповіді на це запитання. Знайдіть хоч одного добувача газу, який продасть газ дешевше. Держава також не може продавати газ дешевше, ніж його вартість", - зазначив прем'єр-міністр.

Він також повідомив, що уряд шукає можливості міжнародного фінансування очищення річок, оскільки "Україні це не по кишені".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики