Цензор.НЕТ

13.07.18 23:37

Берлін не залежить ні від США, ні від Росії, - глава МЗС Німеччини про заяви Трампа

Німеччина не є залежною від РФ через поставки природного газу, як стверджував американський президент Дональд Трамп.

Берлін не залежить ні від США, ні від Росії, - глава МЗС Німеччини про заяви Трампа

Про це в інтерв'ю Spiegel сказав міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Гордон.

За його словами, Німеччина не є залежною ні від США, ні від РФ. Дипломат додав, що країна має право ухвалювати суверенні рішення щодо бюджету, енергопостачання та торговельних відносин "вільно та на основі фактів".

Маас вважає, що заяви Трампа ставлять під загрозу архітектуру безпеки Заходу, і Європа не може прийняти, що заради провокації буде зруйновано те, що будувалося десятиліттями.

11 липня Трамп заявив, що Німеччина "перебуває в полоні Росії", тому що купує в неї багато енергоресурсів. При цьому нагадав, що колишній канцлер ФРН Герхард Шредер є одним з керівників проекту газопроводу, і що "майже 70% Німеччини буде під контролем Росії за допомогою (поставок. - Ред.) природного газу".

13 липня Трамп повторив, що вважає угоду між Німеччиною та Росією за проектом "Північний потік-2" трагедією, яка позбавляє Німеччину можливості вести діалог з Росією "з позиції сили".

Нагадаємо, проект "Північний потік-2" передбачає будівництво і роботу двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Глава "Газпрому" заявив, що після побудови "Північного потоку-2" і "Турецького потоку" транзит газу через Україну знизиться вдесятеро. Глава правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв заявив, що втрати України в разі, якщо Росія припинить транзит газу, становитимуть $3,5 млрд на рік.

Першою країною, в якій компанія Nord Stream 2 AG отримала повний комплект дозволів на будівництво, стала Німеччина. Фінляндія слідом за Німеччиною видала повний пакет дозволівна будівництво "Північного потоку-2". 7 червня Швеція схвалила будівництво газопроводу "Північний потік-2" у своїх водах. Зараз тривають процедури отримання дозволів в інших країнах уздовж маршруту газопроводу - Росії та Данії.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики