Цензор.НЕТ

16.07.18 18:59

Я запевнив Трампа, що РФ готова продовжити транзитний контракт з Україною в разі врегулювання судової суперечки між "Газпромом" і "Нафтогазом", - Путін

У разі врегулювання спору між ВАТ "Газпром" (РФ) і НАК "Нафтогаз України" в Стокгольмському арбітражному суді РФ буде готова продовжити контракт на транзит російського газу до країн ЄС через територію України, заявляє президент РФ Володимир Путін.

Я запевнив Трампа, що РФ готова продовжити транзитний контракт з Україною в разі врегулювання судової суперечки між "Газпромом" і "Нафтогазом", - Путін

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Я запевнив пана президента в тому, що Росія готова зберегти цей транзит (газу територією України. - Ред.). Окрім того, ми готові продовжити транзитний контракт, який закінчується наступного року, у разі врегулювання спору між суб'єктами господарювання в Стокгольмському арбітражі", - сказав В.Путін на прес-конференції за підсумками переговорів з президентом США Дональдом Трампом у Гельсінкі в понеділок.

За словами В.Путіна, РФ і США як найбільші нафтогазові держави могли б конструктивно працювати з регулювання міжнародних ринків.

"Тому що ми не зацікавлені в надзвичайному падінні цін нижче від мінімальної межі, оскільки від цього будуть страждати наші виробники, правду кажучи, і в Сполучених Штатах, маючи на увазі сланцевий нафтогаз. За певними рамками зникає рентабельність виробництва", - сказав президент РФ.

"Не зацікавлені також ми і в надмірно високих цінах, тому що це буде вбивати переробку, машинобудування та інші галузі економіки. У нас тут є про що поговорити, є поле для співпраці", - додав В.Путін.

Нагадаємо, Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" доплатити НАК "Нафтогаз України" $4,63 млрд за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. Таким чином, за результатами двох арбітражних спорів між компаніями на поставку і транзит газу "Газпром" має доплатити НАК $2,56 млрд.

Зі свого боку, "Газпром" підтвердив, що має виплатити НАК "Нафтогаз України" $2,56 мільярда за рішенням арбітражу в Стокгольмі.

Водночас "Газпром" відмовився почати в березні поставки газу для НАК "Нафтогаз України" і повернув внесену передоплату, наполягаючи на необхідності підписання додаткової угоди до чинного контракту на 2009-2019 роки.

"Укртрансгаз" заявив, що "Газпром" від початку року не виконує технічні умови, подаючи газ до українського кордону із заниженим порівняно з контрактом тиском.

"Газпром" після програшу у Стокгольмському арбітражі за позовом "Нафтогазу" заявив про початок процедури розірвання контрактів з українською компанією на поставку і транзит газу.

4 квітня закінчився термін для переговорів за контрактом на поставку (30 днів з моменту виникнення спору або розбіжності), 19 квітня - за транзитним контрактом (45 днів).

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики