Цензор.НЕТ

16.07.18 21:26

Україна нічого не зробила для врегулювання мовного конфлікту, - МЗС Угорщини

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що Україна нічого не зробила для зміни мовного положення нового закону про освіту.

Україна нічого не зробила для врегулювання мовного конфлікту, - МЗС Угорщини

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Радіо Свобода.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що Україна нічого не зробила для зміни мовного положення нового закону про освіту. Про це він заявив після завершення Ради міністрів закордонних справ ЄС.

"Ми маємо щодо цього серйозний конфлікт, бо Україна абсолютно нічого не зробила у сенсі очікувань і Венеційської комісії, і Європейського союзу. Ми продовжуємо з ними переговори, однак нічого не було зроблено, маючи майже вісім місяців для того, щоб привести (закон про освіту – Ред.) у відповідність до міжнародних очікувань", – заявив глава МЗС Угорщини.

Сійярто висловив сподівання, що Україна таки внесе зміни до "мовного пункту" у майбутньому, бо Будапешт "має чіткі очікування, що Україна відповість на вимоги Венеціанської комісії та ЄС".

"Інакше ми не підтримуватимемо їхнього просування в бік Євросоюзу та євроатлантичного напрямку", – каже угорський міністр.

Сійярто пояснив, що саме через блокування Угорщини і до саміту НАТО в Брюсселі, і на самій зустрічі не було проведено засідання комісії Україна-НАТО.

Нагадаємо, Міністерство закордонних справ Угорщини заявило 26 вересня 2017 року про намір країни блокувати зближення України з ЄС і НАТО через закон про освіту.

Угорщина вже тричі блокувала проведення Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів через претензії до мовної статті українського закону про освіту. Угорська влада пояснила, що таким чином вона чинить тиск на Україну, вимагаючи перегляду мовної норми закону про освіту.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики