Зростання ВВП та бюджетних надходжень - це критерій ефективності антикорупційної боротьби, - Порошенко

16114 104
Зростання ВВП та бюджетних надходжень - це критерій ефективності антикорупційної боротьби, - Порошенко

Президент Петро Порошенко в ефірі програми "Свобода слова" особливо наголосив, що українські реформи в галузі боротьби з корупцією отримали надзвичайно схвальну оцінку на самітах ЄС та НАТО, зокрема і Закон про створення незалежного Вищого антикорупційного суду.

Про це Цензор.НЕТ повідомили в прес-службі Президента.

Глава держави зауважив, що робитиме все для того, щоб антикорупційні законодавчі норми стали незворотними.

"На моє глибоке переконання, антикорупційні реформи мають стати незворотними. Антикорупційні інституції є вже незалежними. Зокрема, незалежними і від Президента", - наголосив Петро Порошенко.

За його словами, ці інституції мають діяти ефективно разом з антикорупційним судом. "Але і всі суди в Україні мають також бути антикорупційними. Не лише один, а всі", - додав він.

Глава держави зазначив, що в цьому питанні нам потрібне єднання: "Мені потрібна для цього ваша допомога і ми повинні рішуче боротися для того, щоб імплементувати це в життя".

"Я абсолютно переконаний, що коли ВВП держави зростає на 3%, а бюджетні надходження зростають на 40% - це є критерій ефективності антикорупційної боротьби. Гроші заходять до державного бюджету, працюють на державу, працюють на підвищення мінімальної зарплати, на підвищення пенсій, працюють на оборону, працюють на місцеве самоврядування", - зазначив Глава держави.

Президент нагадав, що на Саміті Україна - Європейський Союз реформи в галузі боротьби з корупцією отримали надзвичайно схвальну оцінку, зокрема і Закон про створення незалежного Вищого антикорупційного суду. "Окремо було наголошено, що українські реформи, зокрема і в боротьбі з корупцією, принесли багатомільярдні надходження до державного бюджету, виведення коштів із корупційних оборудок, з тіні. Це стосується енергетичної сфери, державних закупівель, сфери компенсації податку на додану вартість. Це стосується загалом економічної сфери. Це стосується децентралізації та багато чого іншого", - зауважив він.

За його словами, була проведена відповідна оцінка з боку Європейського Союзу і в документах констатувалося, що на сьогодні було б добре якби плани Президента щодо імплементації рішення і створення антикорупційного суду виконали до кінця року. Петро Порошенко нагадав, що заявив про це одразу ж після ухвалення Закону.