Цензор.НЕТ

17.07.18 09:49

Триває збір коштів на стипендіальну програму для навчання ветеранів АТО в "Києво-Могилянській академії": вже зібрано $7 тис. із запланованих $ 10 тис.

Уже понад 7 тисяч доларів зібрано із запланованих 10 тисяч на п'ять стипендій для українських ветеранів, які зможуть вступити на магістерські програми в Національному університеті "Києво-Могилянська академія".

Триває збір коштів на стипендіальну програму для навчання ветеранів АТО в "Києво-Могилянській академії": вже зібрано $7 тис. із запланованих $ 10 тис.

Кошти збираються зусиллями волонтерів із діаспори та України, і левова частка надійшла від українців, які проживають у США, зокрема через збір коштів, організований у Facebook Любою Шипович, співзасновницею американсько-української організації "Разом", повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Голос Америки.

Ідея стипендій для ветеранів виникла під час збору коштів НаУКМА, який проводився спочатку в Чикаго, потім у Нью-Йорку. На заході були присутні героїні документального фільму "Невидимий батальйон", ветеранки Андріана Сусак і Юлія Матвієнко.

"Ми просто сиділи за столом, розмовляли, – розповідає Люба Шипович, – і подумали, як добре було б дати можливість українським військовим, ветеранам отримати таку ж освіту, як у більшості людей, що сиділи в тій кімнаті – а на події присвяченій збору коштів зібралося багато випускників Могилянки – якби люди, які служать Україні, мали можливість навчатися в найкращому ВНЗ України".​

Андріану та Юлію запросили на захід, оскільки турне "Невидимого батальйону" і збір коштів "Могилянки" співпали в часі. Так, за збігом обставин, зародилася ідея стипендій для ветеранів.

"Важливим є такий момент, – наголошує Люба Шипович, – що у ветеранів є розрив в освіті, у той час як випускники бакалаврату мають переваги, бо вони одразу вступають на магістерку. Оскільки ветеранам досить важко конкурувати з учорашніми випускниками, вони навряд чи зможуть легко вступити на бюджетні місця. Тому ми почали говорити з Могилянкою про те, щоб оплачувати для ветеранів контрактне навчання за умови успішного проходження їх на контрактну основу".

Саме ті люди, які обговорювали цю ідею, взялися за її реалізацію – представник організації "Разом" Люба Шипович, від "Невидимого батальйону" – продюсер Марія Берлінська та виконавчий продюсер Оксана Іванців, від Kyiv Mohyla Foundation of America – Марта Фаріон і Вікторія Купер. До ініціативи долучили і президента НаУКМА Андрія Малашевича.

Щоб претендувати на стипендію, потрібно відповідати кільком критеріям: бути зарахованим на навчання в НаУКМА, бути учасником бойових дій впродовж не менше шести місяців, надати два рекомендаційні листи та мотиваційний лист, пройти співбесіду з психологом.

Вступна кампанія до магістратури триває, і до 1 серпня прийматимуться анкети від охочих отримати стипендію. Розглядатимуться заявки вже після закінчення вступної кампанії, коли стане відомо, хто може бути зарахований. На сьогодні подано шість анкет. Рішення планують ухвалити до 1-го вересня.

У США кошти збираються на адресу фонду Kyiv Mohyla Foundation of America, організації, яка була створена для підтримки Могилянки, а в Україні – на рахунок Інституту гендерних програм, організації, що створила проект "Невидимий батальйон".

У планах організаторів є зробити такі стипендії щорічною традицією.

Раніше Цензор.НЕТ повідомляв, що "Києво-Могилянська академія" оголосила конкурс на стипендіальну програму для навчання ветеранів АТО. У цій публікації вказано дані про надання допомоги проекту.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики