Цензор.НЕТ

17.07.18 19:29

РФ і Україна визнали необхідність нового типу контрактів відповідно до законів ЄС, - Марош Шефчович

Росія і Україна визнають необхідність нового типу контрактів на транзит газу, заявив журналістам віце-президент Єврокомісії з енергетики Марош Шефчович.

РФ і Україна визнали необхідність нового типу контрактів відповідно до законів ЄС, - Марош Шефчович

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Українська і російська сторони визнали, що в майбутньому нам потрібні нові типи контрактів", - сказав він за підсумками тристоронніх консультацій між ЄК, РФ і Україною щодо питання транзиту російського газу в Європу через Україну.

За словами М.Шефчовича, контракти повинні будуть відповідати європейському законодавству.

Глава Міненерго РФ Олександр Новак повідомив журналістам: "Ми обговорили також ті зміни, які є сьогодні в європейському законодавстві. Європейське законодавство імплементується в законодавство України. Це теж накладає відбиток на майбутні відносини з 2020 року".

Нагадаємо, Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" доплатити НАК "Нафтогаз України" $4,63 млрд за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. Таким чином, за результатами двох арбітражних спорів між компаніями на поставку і транзит газу "Газпром" має доплатити НАК $2,56 млрд.

Зі свого боку, "Газпром" підтвердив, що має виплатити НАК "Нафтогаз України" $2,56 мільярда за рішенням арбітражу в Стокгольмі.

Водночас "Газпром" відмовився почати в березні поставки газу для НАК "Нафтогаз України" і повернув внесену передоплату, наполягаючи на необхідності підписання додаткової угоди до чинного контракту на 2009-2019 роки.

"Укртрансгаз" заявив, що "Газпром" від початку року не виконує технічні умови, подаючи газ до українського кордону із заниженим порівняно з контрактом тиском.

"Газпром" після програшу у Стокгольмському арбітражі за позовом "Нафтогазу" заявив про початок процедури розірвання контрактів з українською компанією на поставку і транзит газу.

4 квітня закінчився термін для переговорів за контрактом на поставку (30 днів з моменту виникнення спору або розбіжності), 19 квітня - щодо транзитного контракту (45 днів).

6 червня НАК "Нафтогаз України" подала до Стокгольмського арбітражу новий позов із вимогою переглянути тариф на транзит газу за контрактом з ПАТ "Газпром". "Контракт на транзит між "Нафтогазом" і "Газпромом" дає сторонам можливість вимагати перегляду тарифу, якщо на газовому ринку Європи відбулися істотні зміни, а також коли тариф не відповідає європейському рівню", - зазначають в компанії.

"Нафтогаз" вимагає перегляду тарифу з березня 2018 року, попередньо оцінює свої грошові вимоги в $11,58 млрд без урахування відсотків. Вожночас, за даними головного комерційного директора "Нафтогазу" Юрія Вітренка, сума вимог може бути знижена при виконанні "Газпромом" деяких умов.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики