Десятки нових танків стоять без охорони, бо МО не уклало договір з "Укроборонпромом"

16823 112
Десятки нових танків стоять без охорони, бо МО не уклало договір з "Укроборонпромом"

Танки на майданчику Харківського бронетанкового заводу, відео яких зняли та опублікували в Youtube місцеві блогери, є "надлишковим майном Міністерства оборони".

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу "Укроборонпрому".

"Військова техніка, яка зафіксована на відео, є надлишковим майном Міністерства оборони України і належить Збройним силам України. На сьогодні угоди між підприємствами концерну і Міноборони з відповідального зберігання цього майна не укладені. Хоча за останні роки "Укроборонпромом" неодноразово вживалися заходи для впорядкування цього питання", - йдеться в коментарі.

У концерні стверджують, що згідно із законодавчими нормами, підприємства Концерну не мають повноважень на відповідальне зберігання майна Міноборони та, відповідно, на фінансування витрат на його зберігання.

У прес-службі концерну також повідомили, що у зв'язку з публікацією відео "Укроборонпром" проводиться розслідування стану охорони периметра підприємства.

Раніше в Міноборони заявили, що відео знято на території одного з харківських підприємств, а не на покинутій базі ЗСУ.

"У зв’язку із поширенням у мережі Інтернет чималої кількості повідомлень та коментарів щодо публікації на Youtube відеоролика з військовою технікою, розташованою нібито на території "покинутої військової бази", Міністерство оборони України повідомляє, що зазначений ролик знято на території одного з підприємств у Харкові, а не в одній з військових частин Збройних сил України", - йдеться в повідомленні.

У військовому відомстві звернулися з проханням до представників ЗМІ та блогерів "не вводити суспільство в оману і користуватися винятково інформацією, отриманою з офіційних джерел".

Як повідомлялося, раніше в YouTube було опубліковано відео, автори якого стверджують, що безперешкодно проникли на майданчик, де зберігається 300 старих радянських танків і близько 10 нових. Вони стверджують, що це покинута військова база. Насправді, за описом розташування майданчика, відео знято на території Харківського бронетанкового заводу, де ремонтується військова техніка.

Пізніше Міноборони заявило, що відео знято на території одного з харківських підприємств, а не на покинутій базі ЗСУ.

Поліція відкрила кримінальне провадження за ч.1 ст.162 (незаконне проникнення до житла чи до іншого володіння особи, незаконне проведення в них огляду чи обшуку, а так само незаконне виселення чи інші дії, що порушують недоторканність житла громадян) Кримінального кодексу України і почала досудове розслідування.