Цензор.НЕТ

18.07.18 08:27

Від початку року в Україні від ботулізму померло 5 осіб, - МОЗ

Від початку року в Україні зареєстровано 58 випадків ботулізму, внаслідок яких захворіло 65 осіб, 5 із них померли.

Від початку року в Україні від ботулізму померло 5 осіб, - МОЗ

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

"Минулого тижня зафіксовано п’ятий з початку року летальний випадок ботулізму - у Запорізькій області. Чоловік 1975 року народження помер вдома, за медичною допомогою він не звертався. Діагноз встановлено посмертно на підставі лабораторного підтвердження. Вірогідне джерело ботулізму - неякісна в’ялена риба домашнього приготування", - йдеться в повідомленні.

У МОЗ також зазначили, що станом на 16 липня 2018 року в Україні зареєстровано 58 випадків ботулізму, внаслідок яких захворіло 65 осіб, 5 із них померли.

МОЗ також звертає увагу всіх громадян, що ботулізм - це тяжке харчове отруєння, зумовлене споживанням продуктів, що містять ботулотоксини. Збудник хвороби розмножується в анаеробному стані (без доступу кисню) за неправильних умов зберігання чи транспортування продуктів харчування. Найкращий спосіб захистити своє здоров’я – утримуватися від вживання їжі, про якість якої споживачу достеменно невідомо. До факторів ризику належать споживання в’яленої, солоної та консервованої риби, консервів або виробів з м’яса, якщо вони не проходили термічну обробку перед вживанням.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики