Цензор.НЕТ

18.07.18 16:08

Україна незабаром має намір подати в ЄСПЛ позови проти РФ за тривалу військову агресію, - Петренко

Україна найближчим часом має намір подати до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) позови проти Російської Федерації щодо продовження військової агресії.

Україна незабаром має намір подати в ЄСПЛ позови проти РФ за тривалу військову агресію, - Петренко

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Ми плануємо презентувати відповідну інформацію і частину доказової бази, яка дозволена регламентом Європейського суду, наприкінці вересня - початку жовтня цього року", - сказав П.Петренко журналістам у середу в Києві.

Він уточнив, що форма подання документів (окремий позов, доповнення вже існуючих) наразі ще не визначена.

"Швидше за все, це будуть окремі заяви України проти РФ, за ті періоди, що не охоплені попередніми п'ятьма справами", - додав міністр юстиції.

Як повідомлялося, Україна передала до ЄСПЛ п'ять справ щодо відповідальності РФ за події на Донбасі та в анексованому Криму. Першу було передано ЄСПЛ 13 березня 2015 року.

У травні 2018 року Палата Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) передала Великій палаті суду чотири справи "Україна проти Росії", що стосуються порушень прав людини в анексованому Криму і на Донбасі.

"Палата Європейського суду з прав людини, яка розглядає чотири міждержавні заяви, подані Україною проти Росії, вирішила відмовитися від юрисдикції над ними на користь Великої палати", - йдеться в повідомленні на сайті ЄСПЛ.

Так, у переданих справах Україна звинувачує Росію і збройні групи, які РФ контролює, у порушеннях Європейської конвенції з прав людини. Зокрема, заяви були подані за кількома статтями, зокрема ст. 2 (право на життя), ст. 3 (заборона тортур і нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження), ст. 5 (право на свободу і безпеку), ст. 6 (право на справедливий судовий розгляд).

Перші дві справи стосуються подій, починаючи з 27 лютого 2014 року, коли Російська Федерація анексувала АР Крим, а також, здійснюючи контроль над сепаратистами і збройними групами, реалізовувала агресивні збройні дії на Донбасі, що призвело до численних порушень Конвенції.

Інші дві справи стосуються подій в Криму та східній Україні з вересня 2014 року. Уряд України стверджує, що РФ встановила контроль у Криму і, командуючи сепаратистами й збройними групами, фактично контролює райони Донецька й Луганська, що означає, що вона несе відповідальність за численні порушення Конвенції в цих районах. Зокрема, незаконні арешти, обшуки і зникнення активістів і членів кримськотатарської громади; загибель військових і цивільних на Донбасі внаслідок застосування сили збройними групами, контрольованими РФ; тортури та жорстоке поводження щодо цивільних і військових у Криму і на Донбасі; неможливість роботи українських ЗМІ на цих територіях; незаконна експропріація власності тощо.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики