Цензор.НЕТ

18.07.18 17:04

Найманці шантажують журналіста Асєєва арештом матері, щоб він обмовив себе, - Фірсов

Терористи "ДНР" незаконно утримують у Донецьку українського журналіста Станіслава Асєєва, намагаються виставити його "шпигуном" і шантажують можливим затриманням матері.

Найманці шантажують журналіста Асєєва арештом матері, щоб він обмовив себе, - Фірсов

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це на своїй сторінці у Facebook написав лідер політичної сили "Альтернатива" Єгор Фірсов.

"Важлива інформація про Станіслава Асєєв (Васіна). Нещодавно в інтернет-виданнях бойовиків стали з'являтися публікації, які приписують Асєєву. Терористи нібито знайшли щоденник Стаса і публікують з нього окремі розділи. У цих текстах Стаса намагаються виставити розвідником, який виконував різні завдання за наказом українських силовиків. Стас нібито від себе описує події, де він подається як мінімум Джеймсом Бондом, який мало не сам підірвав Моторолу та Гіві. Не обійшлося і без пропагандистських заготовок, в одному з епізодів Стас "описує" вибухи фосфорних бомб, випущених ЗСУ. І таких відвертих маніпуляцій маса", - написав він.

"Наскільки мені відомо, мета бойовиків - переконати всіх, що Стас не журналіст, а шпигун. На цьому вони хочуть будувати звинувачення і подальший судовий процес. І саме тому  з'явилися публікації "щоденника". Власне, нічого нового вони так і не придумали, кожен український журналіст звинувачується ними у співпраці зі спецслужбами. Також мені повідомили, що Стаса шантажують мамою. Погрожують посадити і її як спільницю. Усе це для того, щоб він на камеру обмовив себе і підтвердив все, що описано в "щоденнику". Такий варіант можливий, знаючи Стаса, я упевнений, він може піти на все, аби вберегти маму. Чи не останньою можливістю боротьби Стас користується: з 28 червня він оголосив голодування. За останньою інформацією, його почали годувати насильно", - повідомив Фірсов.

"Але я б хотів застерегти і зменшити запал співробітників МДБ і їхніх кремлівських кураторів. Оригінальний і справжній щоденник Асєєва в мене. Для того, щоб розвіяти всі сумніви, додаю фотографію. Тому розігрувати весь цей дешевий фарс з ДРГшником-розвідником - немає сенсу. Ніхто не повірить у подібну маячню, крім звичайно "патріотів республіки". До речі, на рахунок "патріотів", їм є над чим подумати. Як щоденник, вилучений під час обшуку квартири Стаса, виявився в мене? Це завдання складніше, ніж шантажувати бранця, що оголосив голодування, і погрожувати розправою над матір'ю", - резюмував він.

Зв'язок з донецьким блогером і автором проекту "Радіо Свобода", "Радіо Донбас.Реалії" Станіславом Асєєвим, відомим під псевдонімом Станіслав Васін, зник 2 червня 2017 року. Найманці РФ понад місяць відмовлялися повідомити, де перебуває Асєєв. У липні представники терористичного угрупування "ДНР" підтвердили утримання в заручниках журналіста Станіслава Асєєва і дозволили йому зустрітися з матір'ю.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики