Цензор.НЕТ

18.07.18 18:47

У справі про закупівлю дизпалива "Укрзалізницею" повідомлено про підозру п'ятьом особам, - НАБУ

17-18 липня 2018 детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП повідомили посадовим особам ПАТ "Укрзалізниця" і представникам ТОВ "Вог Аеро Джет" (навесні 2018 змінила назву на ТОВ "Воленс Трейд") про підозру у зловживанні службовим становищем, через що "Укрзалізниці" завдано збитків в особливо великих розмірах.

У справі про закупівлю дизпалива "Укрзалізницею" повідомлено про підозру п'ятьом особам, - НАБУ

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу НАБУ.

Зокрема, у вчиненні злочину, кваліфікованого за ч.2 ст.364 Кримінального кодексу України ("Зловживання владою або службовим становищем"), підозрюються троє співробітників Філії "Центр забезпечення виробництва" ПАТ "Укрзалізниця і двоє співробітників компанії-постачальника палива.

За даними слідства, у березні 2016 року ТОВ "Вог Аеро Джет" виграло тендер та уклало з Філією "ЦЗВ "ПАТ "Укрзалізниця" договір поставки дизпалива за економічно вигідною ціною, яка на той момент була нижчою за ринкову. Згодом "Укрзалізниця" та постачальник тричі (23, 25 і 29 березня 2016 року) підписували додаткові угоди до договору поставки. Відповідно до цих угод службові особи "Укрзалізниці", користуючись нормою закону про можливість підвищення ціни до 10% у випадку її коливання на ринку, кілька разів додатково збільшували вартість дизпалива для залізниці.

Як з’ясувало слідство, законних підстав для укладання третьої додаткової угоди не було, оскільки впродовж 25-29 березня 2016 року ринкові ціни на пальне не зростали. Відтак, закупівельна ціна дизпалива не лише втратила свою економічну привабливість, але й перевищила ринковий рівень цін, що, на думку детективів, призвело до спотворення результатів торгів. "Укрзалізниця" закупила в переможця тендеру три чверті від запланованого обсягу палива за цінами, підвищеними на підставі третьої додаткової угоди, і внаслідок цього переплатила постачальнику за дизельне пальне 92 млн грн.

У справі про закупівлю дизпалива Укрзалізницею повідомлено про підозру пятьом особам, - НАБУ 01

Згадана додаткова угода вплинула і на ціну палива, яка визначалася наступними (четвертою та п’ятою) додатковими угодами. Детективи переконані, що це збільшило вартість придбаних обсягів палива за договором поставки на 22 млн грн. На їхню думку, ці обставини також мають бути враховані під час притягнення до кримінальної відповідальності винних осіб.

Розслідування наведених фактів детективи НАБУ розпочали у вересні 2016 року.

У справі про закупівлю дизпалива Укрзалізницею повідомлено про підозру пятьом особам, - НАБУ 02

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики