Цензор.НЕТ

19.07.18 09:11

Зустріч Путіна і Трампа може стати переломною для лідера США, - екс-посол у РФ Макфол

Американський істеблішмент негативно оцінив результати зустрічі президента США Дональда Трампа і президента РФ Володимира Путіна.

Зустріч Путіна і Трампа може стати переломною для лідера США, - екс-посол у РФ Макфол

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Громадське, про це сказав екс-посол США в Росії, нині професор Стенфордського університету Майкл Макфол, назвавши переговори Путіна і Трампа "ганебними і катастрофічними для американського лідера".

"Ця зустріч не мала жодного порядку денного. Це жодним чином не можна називати "перезавантаженням", якщо згадувати відносини між Росією та США за часів моєї дипломатичної діяльності. Коли ми в 2009-му хотіли покращити відносини Вашингтона й Москви, то пропонували чіткий план дій, поступок і домовленостей", - пояснив Макфол.

Також його джерела в адміністрації США уточнюють, що напередодні останньої зустрічі лідерів США і Росії Вашингтон мав конкретну програму, але Трамп діяв одноосібно, не враховуючи порад: "Якщо вже говорити про "перезавантаження", то це швидше було бажанням Трампа перевантажити особисті відносини з Путіним".

За словами дипломата, незалежно від партійної належності, американський істеблішмент негативно оцінив результати Трампа.

Тоді як зустріч у Гельсінкі може стати переломною для Трампа в його відносинах з американським істеблішментом, адже показала слабкість президента у відносинах з Росією і відмінність між його особистою позицією та позицією США, американської верхівки і навіть команди Трампа.

Макфол, який був послом США в Росії з 2012 по 2014 рік, був присутній на зустрічах американського президента, на той час Обами, з російськими лідерами, коли був послом США, також наголосив, що ніколи такі розмови не відбувалися без участі дипломатів, які б робили нотатки:

"У випадку Обами, якщо була потреба обговорити надчутливу тему, той попереджав, що необхідна конфіденційність, у кімнаті залишалася ще одна людина окрім російського лідера, але йшлося про кілька хвилин, а не 2 години", - зазначив він.

Нагадаємо, 16 липня в Гельсінкі відбулася перша зустріч президента США Дональда Трампа з Володимиром Путіним.

Раніше директор національної розвідки США Ден Коутс підтвердив зроблені раніше висновки про втручання Росії у вибори американського президента в 2016 році.

Крім того, голова комітету з питань збройних сил США Джон Маккейн заявив, що спільна прес-конференція двох президентів є ганьбою і приниженням для глави Білого дому.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики