Цензор.НЕТ

19.07.18 11:45

Джерело репресій і гонінь у Криму - російська окупаційна влада. Будь-які спроби вплинути на неї безуспішні, - Чубаров

Російська влада продовжує репресії та гоніння кримськотатарського народу в Криму, спроби змінити ситуацію з порушенням прав людини на півострові не мають успіху, у зв'язку з чим необхідна актуалізація кроків деокупації.

Джерело репресій і гонінь у Криму - російська окупаційна влада. Будь-які спроби вплинути на неї безуспішні, - Чубаров

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це зазначає глава Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров.

"Будь-які спроби вплинути на окупаційну владу з точки зору зменшення кількості гонінь безуспішні... Джерело репресій і гонінь у Криму - російська окупаційна влада", - сказав глава Меджлісу кримськотатарського народу в четвер на брифінгу в Києві.

Він висловив переконання, що не слід покладати сподівання на російську сторону, спираючись на логіку. "Нам слід шукати інші форми для актуалізації питання повернення Криму та повернення контролю над окремими районами Луганської та Донецької областей", - сказав Чубаров.

"У політичну осінь треба приходити з конкретними кроками, щоб актуалізувати питання деокупації... Інакше ми будемо регулярно зустрічатися, слухати моніторинг, говорити про репресії", - наголосив він.

Як розповів менеджер з комунікацій Кримськотатарського ресурсного центру Ельвір Сагірман, аналіз порушень прав людини в окупованому Криму свідчить про те, що за перші півроку було зафіксовано 6 жертв, 4 з яких - представники кримськотатарського народу.

"За перше півріччя окупанти провели 66 обшуків... Вони пов'язані з нібито розповсюдженням екстремістських матеріалів... Низка обшуків супроводжувалася застосуванням фізичної сили і порушеннями", - повідомив він.

Що стосується незаконного затримання, то було 73 такі випадки, а серед більшості затриманих - представники кримськотатарського народу, під час затримання яких часто застосовувалася фізична сила.

Також, згідно з аналізом, проведеним Кримськотатарським ресурсним центром, за шість місяців 2018 року було зафіксовано 98 фактів арештів, 76 з яких - представників кримськотатарського народу.

Що стосується порушення права на справедливий суд, то зафіксовано 286 таких випадків, з яких 247 - щодо кримських татар.

Крім того, Кримськотатарський ресурсний центр нарахував 30 випадків погіршення здоров'я політв'язнів протягом півроку.

Порушення права мирних зібрань, за словами Е.Сагірмана, мало місце п'ять разів і стосувалося представників кримськотатарського народу.

Ресурсний центр зафіксував дані про незаконне етапування протягом півроку 7 осіб, 6 з яких - представники кримськотатарського народу.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики