Цензор.НЕТ

19.07.18 12:13

Водоканали залишилися без хлору, оскільки "ДніпроАзот" пізно повідомив про неможливість продовжити роботу, - віце-президент Асоціації водоканалів Бабій

Україна дуже відстає в питанні технологій очищення води, тому що галузь водопостачання останні 10 років перебуває у важкому стані.

Водоканали залишилися без хлору, оскільки "ДніпроАзот" пізно повідомив про неможливість продовжити роботу, - віце-президент Асоціації водоканалів Бабій

Як передає Цензор.НЕТ, про загрозу зупинки багатьох водоканалів в Україні і неймовірні витрати на очищення води розповіла віце-президент Асоціації водоканалів Ольга Бабій у програмі "Що це було" на "канале 24".

""ДніпроАзот" мав відновити роботу ще на початку червня, але згодом через свого постачальника він повідомив, що не може цього зробити. Саме тому водоканали залишилися на мінімальних запасах. Залишки хлору для безперебійної роботи на водоканалах поки становлять від 3-4 діб до 14 діб - і це вже крайні терміни. Станом на цей день завод досі роботу не відновив, хоча 17 липня була нарада уряду за участю представників "ДніпроАзоту". Були поставлені певні завдання, але через добу після зустрічі з'ясувалося, що завод так і не почав працювати", - зазначила експерт.

"Після проблем із цим заводом, ми почали шукати інші джерела виробництва і поставки азоту. Адже дуже багато є підприємств в Європі, зокрема Польщі, Угорщині та Румунії, - продовжує вона. - Зараз із Румунії вже почали завозити перші партії хлору, але наземним транспортом завести достатню його кількість неможливо. Налагодити імпорт азоту - не проблема, але нам потрібен час. З Узбекистану ми зможемо отримати хлор тільки в 20-30 числах серпня".

Бабій також пояснила, що чим менше водоканал, тим більше витрати.

"Для кожного водоканалу має накладатися прогнозований тариф. І тоді вони вирішують, яка система очищення підходить на їхню початкову воду. Рахункова палата за результатами оцінки минулого року написала про те, що неможливо дотримати в Україні правил якості питної води, бо за цей період не відбулося інвестиції.

Україна дуже відстає за технологіями. Основна причина в тому, що галузь водопостачання останні 10 років перебуває в складному стані. Постійно зростає вартість електроенергії, тарифи водоканалів не ростуть, жодна інвестиційна програма жодного водоканалу не виконувалася", - зазначила Бабій.

Вона вважає, що в кожному місті повинен бути окремий протокол знезараження й очищення води.

"Немає державної програми "Питна вода", яка існує в усьому світі. Найбільша наша проблема, що всі наші підприємства не були вчасно модернізовані, тому зараз це вирішити дуже складно", - зазначає вона.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики