Росія має до січня 2019 року відзвітувати перед Міжнародним судом ООН про відновлення діяльності Меджлісу в окупованому Криму, - Зеркаль

3722 14
Росія має до січня 2019 року відзвітувати перед Міжнародним судом ООН про відновлення діяльності Меджлісу в окупованому Криму, - Зеркаль

Міжнародний суд ООН направив РФ вимогу щодо виконання пункту наказу ООН про відновлення діяльності Меджлісу кримськотатарського народу в окупованому Криму.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомила заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль, інформує Цензор.НЕТ.

"Щойно ми отримали листа від Міжнародного суду ООН, у якому Суд повідомив нас, що спрямував до РФ вимогу, сформульовану у притаманній Суду консервативно-дипломатичній мові, щодо виконання обов’язкового пункту Наказу ООН про відновлення дії Меджлісу. Своїм листом Суд задовільнив наше прохання і прямо звернув увагу Росії, що наказ є обов’язковим, вимога відновити дію Меджлісу чітка і потребує вжиття конкретних заходів. Росія має вжити цих заходів і поінформувати Суд про них до 19 січня 2019 року", - написала Зеркаль.

Зеркаль зазначила, що, оскільки для України було очевидно, що Росія не збиралася скасовувати дію дискримінаційної заборони діяльності Меджлісу, як прямо передбачено Наказом МС ООН, 19 квітня цього року ми звернулися до Суду з проханням підтвердити, що Росія зобов’язана скасувати заборону діяльності Меджлісу відповідно до Наказу Міжнародного суду ООН від 19 квітня 2017 року щодо застосування тимчасових заходів.

За словами заступника міністра МЗС, у подальшому листуванні з Міжнародним судом Росія, у найкращих традиціях сталінського Радянського Союзу, намагалась переконати всіх, що кримські татари добре живуть в умовах окупації. Ці пояснення не відвернули увагу Суду від головного – наказ не виконано.

"Цим Суд також нагадав Росії, що судові рішення слід поважати і виконувати – і накази Суду ООН, і рішення Стокгольмського арбітражного інституту, і багатьох інших судових інстанцій, у яких розглядаються справи проти Росії", - підсумувала вона.

Нагадуємо, Міжнародний суд ООН (Гаага) у рамках позову України проти РФ 19 квітня 2017 року ухвалив рішення, згідно з яким Росія зобов'язана забезпечити дотримання прав кримських татар в окупованому Криму, дозволити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу і забезпечити доступність освіти українською мовою.

Росія має до січня 2019 року відзвітувати перед Міжнародним судом ООН про відновлення діяльності Меджлісу в окупованому Криму, - Зеркаль 01