Цензор.НЕТ

20.07.18 12:58

Мирова угода з "Газпромом" щодо вже ухвалених у Стокгольмі рішень неможлива, - Вітренко

Комерційний директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко заявив, що "мирова угода" "Нафтогазу України" з "Газпромом" можлива тільки щодо недавно поданих скарг до Стокгольмського арбітражу та її умовою є позасудова сплата російським монополістом понад $12 млрд компенсації.

Мирова угода з "Газпромом" щодо вже ухвалених у Стокгольмі рішень неможлива, - Вітренко

Як передає Цензор.НЕТ, про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

"Як ми сказали Газпрому на тристоронній зустрічі, мирова угода щодо вже прийнятих рішень арбітражем рішень не є можливою", - написав він.

Ю.Вітренко зазначив, що крім арбітражних процесів, за якими остаточне рішення вже було прийнято, у нас із Газпромом є нові арбітражні процеси: російська компанія вимагає розірвати або змінити поточні договори, а "Нафтогаз" - компенсувати збитки через невиконання "Газпромом" своїх зобов'язань за контрактом, в тому числі з урахуванням рішення арбітражу.

Комерційний директор НАК пояснив, що "Газпром" відмовляється поставляти газ і переглядати транзитний тариф, а також порушує зобов'язання з підтримки певного тиску у газотранспортній системі на виході в Україні.

"Сума компенсації, яку ми вимагаємо від Газпрому за новими арбітражними процессами вже перевищує 12 млрд дол. Наші вимоги є обґрунтованими, ми впевнені в нашій юридичній позиції. Якщо Газпром хоче "мирову угоду" щодо цих нових арбітражних процесів, він може у позасудовому порядку сплатити нам цю компенсацію", - написав Ю.Вітренко.

Як повідомлялося, президент РФ Володимир Путін заявив, що в разі врегулювання спору між ПАТ "Газпром" (РФ) і НАК "Нафтогаз України" в Стокгольмському арбітражному суді РФ буде готова продовжити контракт на транзит російського газу до країн ЄС через територію України.

В "Нафтогазі" вважають вже врегульованими два спори з російським "Газпромом", рішення за якими виніс Стокгольмський арбітраж.

Нагадаємо, Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" доплатити НАК "Нафтогаз України" $4,63 млрд за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. Таким чином, за результатами двох арбітражних спорів між компаніями на поставку і транзит газу "Газпром" має доплатити НАК $2,56 млрд.

Зі свого боку, "Газпром" підтвердив, що має виплатити НАК "Нафтогаз України" $2,56 мільярда за рішенням арбітражу в Стокгольмі.

Водночас "Газпром" відмовився почати в березні поставки газу для НАК "Нафтогаз України" і повернув внесену передоплату, наполягаючи на необхідності підписання додаткової угоди до чинного контракту на 2009-2019 роки.

"Укртрансгаз" заявив, що "Газпром" від початку року не виконує технічні умови, подаючи газ до українського кордону із заниженим порівняно з контрактом тиском.

"Газпром" після програшу у Стокгольмському арбітражі за позовом "Нафтогазу" заявив про початок процедури розірвання контрактів з українською компанією на поставку і транзит газу.

4 квітня закінчився термін для переговорів за контрактом на поставку (30 днів з моменту виникнення спору або розбіжності), 19 квітня - щодо транзитного контракту (45 днів).

6 червня НАК "Нафтогаз України" подала до Стокгольмського арбітражу новий позов із вимогою переглянути тариф на транзит газу за контрактом з ПАТ "Газпром". "Контракт на транзит між "Нафтогазом" і "Газпромом" дає сторонам можливість вимагати перегляду тарифу, якщо на газовому ринку Європи відбулися істотні зміни, а також коли тариф не відповідає європейському рівню", - зазначають в компанії.

"Нафтогаз" вимагає перегляду тарифу з березня 2018 року, попередньо оцінює свої грошові вимоги в $11,58 млрд без урахування відсотків. Вожночас, за даними головного комерційного директора "Нафтогазу" Юрія Вітренка, сума вимог може бути знижена при виконанні "Газпромом" деяких умов.

Мирова угода з Газпромом щодо вже ухвалених у Стокгольмі рішень неможлива, - Вітренко 01

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики