Цензор.НЕТ

20.07.18 16:42

Для всіх фейсбучних критиків Мінських угод - вони не передбачають проведення референдуму на Донбасі, - Ірина Геращенко

Референдум на Донбасі про статус окупованих територій не може бути проведено, оскільки така можливість не передбачена Мінськими угодами.

Для всіх фейсбучних критиків Мінських угод - вони не передбачають проведення референдуму на Донбасі, - Ірина Геращенко

Як передає Цензор.НЕТ, про це представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи в Мінську, перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко написала на сторінці у Facebook.

"Жодних референдумів під дулами автоматів й розміщеними під школами й дитсадками окупованого Донецька й Луганська російськими танками; жодних референдумів, організованих на територіях, де 4 роки мізки громадянам промиває російська пропаганда й лайфньюси, що залякують людей " фашистами і хунтою"; жодних референдумів, організованих маріонетками Кремля на окупованих Кремлем землях не буде", - написала вона.

Крім того, як наголосила Геращенко, Мінські угоди не передбачають проведення референдуму на Донбасі.

Вона пояснила, що в них прописана можливість проведення місцевих виборів за українським законодавством під егідою міжнародних організацій, зокрема БДІПЛ/ОБСЄ. При цьому віце-спікер додала, що такі вибори стануть можливими після демілітаризації регіону.

"Після демілітарізаціі регіону, роззброєння бойовиків, а не під дулами автоматів і під наглядом фсбшників і "зелених чєловєчків" з перешитими шевронами. У виборах будуть брати участь ВПО, бо це вони, а не маріонетки Кремля, є голосом Донбасу. І - для всіх фейсбучних критиків Мінських угод, чисельних кандидатів у президенти, які знають " новий план миру", свідків " будапештсько- женевського формату" та інших крикунів, які всі ці роки витрачали стільки часу і сил на поливання нас брудом- ось вам переконлива важливість неідеальних , але визнаних світом, Мінських угод, які не дадуть  РФ жодної можливості експромтів і референдумів", - підкреслила Геращенко.

Вона зазначила, що Київ твердо стоїть на позиції, що РФ має виконувати Мінські угоди: припинити стріляти, поставляти техніку найманцям, повинна "вивести свої війська з перешитими шевронами" і зброю, звільнити заручників і повернути Києву контроль над українсько-російським кордоном".

"А референдуми Путін нехай вдома організовує, у РФ, наприклад, щодо підняття пенсійного віку. Цікаво , збере 80 чи 90 відсотків підтримки?" - написала перший віце-спікер.

Вона також нагадала, що українська сторона офіційно звернулася до наших американських партнерів із проханням надати інформацію, про які такі "нові ідеї по Україні", про які заявив у своєму інтерв'ю Путін, йшлося на зустрічі в Гельсінкі, і йшла мова взагалі.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики