Цензор.НЕТ

20.07.18 17:12

Влада має створити умови, що дозволять трудовим мігрантам повертатися і легко відкривати тут бізнес, - експерт

Трудова міграція з України ставить під загрозу не тільки ситуацію на ринку праці, а й перспективи економічного зростання і навіть стабільний курс національної валюти.

Українці, які їдуть на заробітки в країни ЄС, отримують тимчасовий заробіток, однак ставлять під загрозу власну країну.

Так, в консенсус-прогнозі Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) і в звіті Національного банку України ризик від трудової міграції поставили в один перелік з наслідками від розриву співпраці з МВФ. Як заявив OBOZREVATEL кандидат політичних наук, економічний експерт Олександр Палій, українці можуть легко працевлаштуватися у великих містах: Одесі, Києві, Дніпрі та отримувати стільки ж, як і на низькокваліфікованих роботах у Польщі.

Цього року загроза впливу трудової міграції на ситуацію в економіці вперше була включена в консенсус-прогноз МЕРТ. Уже зараз в більшості лікарень - дефіцит молодшого медичного персоналу. Крім цього, роботодавці скаржаться на брак робочих кадрів. У Національному банку також відзначають: серед основних загроз для України - трудова міграція.

Згідно зі звітом Міжнародної організації праці, більшість українців їде на заробітки в Польщу. Там вони знаходять низькокваліфіковану роботу. Левова частина мігрантів працює без офіційного працевлаштування, а, значить, втрачає право на пенсію в Україні.

"В Європі не так вже й легко влаштуватися. Зараз в Україні працюють соціальні ліфти, до нас приходять бізнесмени з Туреччини, інших країн. Бачать тут перспективу. Реалізувати себе в Україні можна", - зазначає Палій. При цьому експерт упевнений: влада має створити умови, які дозволять повертатися трудовим мігрантам і легко відкривати тут власний бізнес, оминаючи корупцію. "У них часто є вже якийсь капітал. Потрібна дерегуляція, щоб вони могли повернутися й успішно реалізувати себе тут", - пояснює Палій.

Щоб вирішити проблему, також необхідно підвищувати рівень заробітних плат. І український бізнес, зазначає експерт, вже зараз намагається піднімати оклади своїм співробітникам для того, щоб конкурувати з польськими роботодавцями.

До слова, як пояснив OBOZREVATEL експерт у сфері зарубіжного ринку праці Ярослав Мазур, для того, щоб в українців пропав стимул шукати роботу за кордоном, рівень заробітних плат мусить досягти близько 500 євро. До речі, згідно з даними великого кадрового порталу, зарплати в столиці вже досягли цього рівня.

Нагадаємо, в Україні з'явилася онлайн-платформа, яка наочно показує масштаби трудової міграції.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики