Цензор.НЕТ

21.07.18 12:21

Німеччину дуже дратує рівень комунікації між Україною та США щодо "Північного потоку-2", - Зеркаль

Серед країн Європейського Союзу позицію України щодо неприпустимості будівництва російського газопроводу "Північний потік-2" у Балтійському морі не підтримують Німеччина, Австрія, Нідерланди та Бельгія.

Німеччину дуже дратує рівень комунікації між Україною та США щодо "Північного потоку-2", - Зеркаль

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН, про це заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль сказала в ефірі телеканалу "5 канал".

Вона розповіла, що рівень комунікації між Україною та США у питанні побудови газопроводу "Північний потік-2" "дратує німецьких партнерів".

"І вони вже дуже намагаються навіть це від нас приховати, що вони роздратовані нашою комунікацією зі Сполученими Штатами", - сказала заступник міністра.

Зеркаль також пояснила, що в Європі деяким країнам не подобається, що США можуть використати такий важель впливу, як запровадження санкцій проти компаній, які залучені до будівництва газопроводу.

"І вони вважають, що це шантаж, і цей шантаж пов'язаний не тільки з санкціями щодо "Північного потоку", а ще і з іншими торговельними заходами і цією торговельною війною, яка зараз розпочата Сполученими Штатами (щодо введення Сполученими Штатами мита на ввезення продукції зі сталі та алюмінію з країн ЄС - Ред.)", - сказала Зеркаль.

При цьому вона зауважила, що серед країн-членів Євросоюзу є лише чотири країни, які не підтримують позицію України щодо "Північного потоку-2".

"Є всього чотири країни, які нас не підтримують. Ці країни, які зацікавлені в тому, щоби "Північний потік-2" був побудований, які будуть отримувати безпосередній зиск від його функціонування", - сказала Зеркаль і додала, що йдеться про Німеччину, Австрію, Нідерланди і Бельгію.

Нагадаємо, проектом "Північний потік-2" передбачено будівництво і робота двох гілок газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу в рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Новий трубопровід в обхід України планується побудувати поруч із уже існуючим "Північним потоком-1". Будівництво газопроводу має завершитися до кінця 2019 року. Протяжність трубопроводу складе 1220 км, він повинен з'єднати російську Усть-Лугу і німецький Грайфсвальд.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики